Balkonik rehabilitacyjny - gdzie kupować tego typu sprzęty?

Posted on 22/06/2018 10:37am

Wiele razy, każdy z nas mógł zauważyć osobę, która poruszała się przy pomocy kul ortopedycznych, ale też miewaliśmy okazję zauważyć ludzi, którzy posiadają balkonik rehabilitacyjny. Bardzo często osobymające swoje lata chodzą z pomocą takiego balkonika. Jest on im niezbędny, żeby byli w stanie w miarę normalnie chodzić.
Gabinet fizjoterapii
Author: D'Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście z takim balkonikiem mogą też chodzić osoby, które uległy wypadkowi i które właśnie wracają do zdrowia. Muszą oni na pewno mierzyć swoje siły na zamiary i w początkowej fazie rehabilitacji nawet spacer z balkonikiem rehabilitacyjnym może być ciężką sprawą. Jednak po pewnym czasie nabiorą oni sił do tego stopnia, że dadzą radę ruszać się o własnych siłach. Balkonik jest, więc potrzebny ludziom w różnym wieku. Mogą to być również osoby młode, które chorują przewlekle i na których ich ograniczenia fizyczne wymusiły to, że do końca życia muszą wspierać się balkonikiem. W takim przypadkach trzeba również pamiętać o tym, że balkonik należy czyścić. Zastanowić się też dobrze nad tym czy nie sensowniejszy od tradycyjnego balkonika byłby ten z kółkami. Jednak to wszystko należy przegadać z osobą, która musi taki balkonik mieć. To osoba chodząca wspierając się na balkoniku rehabilitacyjnym powinna podejmować decyzję co do sprzętu, którego chce używać. Zbyt wiele rzeczy jest już poza zasięgiem takich osób, by dodatkowo podejmować w takich sprawach decyzje za nich.

Zobacz również -

Taboret łazienkowyKiedy mamy w domu osobę o ograniczonej sprawności ruchowej, bez względu na to czy jest to związane z wiekiem czy z dlatego, że uległa wypadkowi, najistotniejsze jest by uprościć jej funkcjonowanie w domu. Okazuje się, że nawet taboret łazienkowy może być czymś koniecznym. Najczęściej okaże się on konieczny do tego, żeby można było usiąść pod prysznicem i się umyć. A wszystkie taborety łazienkowe są odporne na wilgoć lub można po prostu kupić plastikowy taboret. Ogółem powinniśmy zapytać tę osobę o to, czego potrzebuje, w jaki sposób można byłoby mu pomóc. Bo osoby sprawne mogą owszem pomyśleć o krześle łazienkowym, ale z innymi sprawami mogą mieć kłopot. A czasem warto przestawić meble i nagle okazuje się, że osoba, której przy chodzeniu pomaga balkonik może o wiele sprawniej się poruszać. Dlatego trzeba szukać łatwych rozwiązań, które pozwolą uprościć komuś i tak skomplikowane życie.

Doczytaj -

Tags: dom, Rehabilitacja, problem