Chcesz się odmienić, wciąż rozwijać, wykorzystać własny potencjał – dowiedz się, kto jest w stanie Ci pomóc

Posted on 25/05/2023 7:55am

Obecny świat to w ogromnej mierze bieg. Gonitwa do spełnienia zawodowego, pęd do pieniędzy, pęd do polepszania własnego położenia. W tym bezustannym biegu zazwyczaj zapominamy o sobie samym. Wtenczas rodzą się się kłopoty. Kto Wtenczas jest w stanie wspomóc?


psycholog
Source: flickr.com
Jeśli rodzą się kłopoty, nie możemy sobie poradzić z własnymi odczuciami, trzeba prosić o pomoc. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradza, pomaga odnaleźć wyjście z sytuacji, która do tej pory była nie do przejścia. Należy pamiętać, iż psycholog - polski psycholog dublin - to doktor duszy, który potrzyma nas za rękę, jednak nie wypisze tabletek (to może uczynić wyłącznie lekarz psychiatrii). To człowiek, do którego możemy iść z niejednym kłopotem. Psycholog może pomóc dzieciom, które zmagają się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, obawa przed pójściem do szkoły podstawowej, niechęć do uczenia się, strach po rozwodzie rodziców i tak dalej), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających trudności z akceptacją, dojrzałym ludziom, którzy egzystując w nieustannym stresie z czasem zapętlają się i nie widzą bezpiecznych szlaków. Czymś innym jest coaching (chociaż wykorzystuje się tu elementy psychologii, to jednak coach nie jest zwykłym psychologiem).

psycholog
Source: flickr.com
Coaching to instruktaż, kurs, który pomaga wydobyć potencjał drzemiący w ludziach. Dzięki niemu człowiek może podjąć trafniejsze decyzje, osiągnąć wyznaczony cel, przejść własne bariery jak i ograniczenia, poznać siebie, poczuć się mocniej dowartościowanym i znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, efektywnie zarządzać czasem. Trener coachingu pomaga zarówno pojedynczym jednostkom, jak i całym przedsiębiorstwom. Takie sesje są bardzo popularne w przedsiębiorstwach z zakresu biznesu a także finansów. Ma pokazać pracownikom, że można zmienić wiele rzeczy, by czuć się znacznie lepszym i jednocześnie chętniej rozwijać własną pracę. Uczy, iż własny rozwój, to także rozwój przedsiębiorstwa. W Polsce wiele korporacji korzysta z porad i sugestii coachów, ponieważ ufa, że dzięki nim, spełnienie i radość pracowników przeobrazi się w rzeczywisty zysk.

Tags: trening, sesje, lekarz, szkolenie