Co wykonać, kiedy chcielibyśmy mieć nowy uśmiech?

Posted on 18/01/2023 7:33am

Implanty zębowe to nowoczesny oraz optymalny sposób na całkiem nowy i śliczny uśmiech. Obecnie podczas wizyty u stomatologa jesteśmy postawieni przed wybraniem implantów tytanowych albo cyrkonowych.


Implanty wykonane z tytanu na rynku istnieją już od bardzo dawna.
laser
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com


Z kolei cyrkonowe implanty sprawdź tutaj titanium gdańsk implanty astra tech jest to nowość, która niezwykle szybko zyskuje na popularności. Implanty wykonane z tytanu zastosowane pierwszy raz zostały w 1965 r. przez szwedzkiego profesora. Od tamtego czasu z metody tej korzysta bardzo dużo ludzi. Tytan jest to surowiec zapewniający długotrwały okres użytkowania. Co poniektórzy z pacjentów mają jednak obawy, które są związane z estetyką takiej metody. Tytan występuje w srebrno-szarym odcieniu. Długotrwałe obserwacje pokazały, że przy metodzie tej może z czasem dojść do małego obniżenia się linii przyzębia, które odsłaniają implant. Należałoby również wiedzieć na czym opiera się wszczepienie implantu. Po umiejscowieniu wszczepu do kości, następuje potem proces integracji kostnej tkanki z tytanową nawierzchnią implantu. W wypadku, kiedy zastosowana jest metoda implantologii jednofazowa, pacjent po zabiegu zaopatrzony jest w korony albo mosty tymczasowe. To sprawia, że zabieg jest niewidoczny dla postronnych ludzi. Jeśli zainteresowały Cię implanty Wołomin jest miejscem, w którym znajdziesz odpowiednią klinikę stomatologiczną, która zagwarantuje Ci piękny uśmiech.


Po zabiegu lekarz zalecić może papkowatą dietę, w czasie jakiej będziemy musieli unikać pokarmów twardych nawet przez parę miesięcy. Taki zabieg może przeprowadzony być podczas jednej wizyty. Cechy implantu sprawiają, że taki proces leczenia nie zajmuje dużo czasu. Przygotowana powierzchnia tytanowa implantu jest dość szorstka. Jest specjalnie wytrawiona do stymulowania rośnięcia kości i przyspieszenia gojenia się. Zezwala to na skrócenie okresu leczenia.
Pewien czas temu na rynku zjawiła się opcja dla tytanowych implantów. Są to implanty cyrkonowe. Te implanty są nazywane również ceramicznymi i są najświeższą oraz najbardziej estetyczną formą implantów.

Tags: żel, implanty, zabieg, lek, proces