Co zrobić na zniszczone paznokcie

Posted on 25/01/2023 11:21am

Piękne paznokcie są istotnym elementem dla każdej kobiety, która ceni sobie nienaganny wygląd. Sporo badań wykazuje, że panowie często patrzą na paznokcie kobiety. Najbardziej ważny jest fakt, czy właścicielka o nie dba. Zdrowe i ubarwione paznokcie są taką wizytówką osoby.

Słabe paznokcie to wielki problem wielu ludzi, więc w tym wpisie umieściliśmy parę użytecznych porad, które mogą dużo pomóc.paznokcie
Rozdwajające się paznokcie są efektem stosowania preparatów zmywających, które posiadają degradujący powierzchnię paznokcia związek chemiczny – aceton. Większość znawców rekomenduje zatem kupowanie produktów, które acetonu w składzie nie mają. Rozwiązaniem może być też zaprzestanie barwienia paznokci na jakiś czas - na przykład na miesiąc. Wtedy powierzchnia paznokcia dostanie czas do odbudowy.

Rozdwajające się paznokcie mogą mieć przyczynę również w niedoborze ważnych witamin w organizmie. Dobrze jest przejść się do do apteki i spytać farmaceutkę o odpowiednie witaminy, które mogą poprawić strukturę paznokcia. Kluczowa dla paznokci staje się witamina A. Wielu lekarzy zaleca regularne spożywanie marchewki.

Słabe paznokcie to częsta przypadłość osób, które myją talerze bądź zajmują się sprzątaniem pomieszczeń. Codzienny kontakt z silnymi chemikaliami może bardzo osłabić konstrukcję paznokci. Wiele ludzi, którzy całymi dniami szorują naczynia, skarży się na bolesne problemy skórne. Idealnym wyjściem z tej sytuacji może stać się każdorazowe zakładanie specjalnych rękawiczek do mycia, które osłonią paznokcie przed kontaktem ze szkodliwymi chemikaliami. Szukasz skutecznych leków? Zobacz tutaj na i dowiedz się więcej.

Kobiety, które chorują na rozdwajające się paznokcie powinny poszukać rady u specjalistów bądź w gabinetach kosmetycznych. O ile pragniesz kurować się własnoręcznie, można udać się do dobrze wyposażonej apteki i popytać sprzedającego o preparaty dobre do ochrony słabych paznokci. Porządny preparat tego typu musi zawierać w sobie wachlarz kluczowych witamin oraz związki nawilżające płytkę paznokcia. Należy nie zapominać, że takie balsamy muszą być stosowane bardzo regularnie, by zadziałały.

Jeżeli nie chcesz nabywać żadnych balsamów, w dalszej części przedstawiamy domowe metody na rozdwajające się paznokcie:

- w pojemniku należy roztopić odrobinę parafiny ( można ją dostać w sklepie farmaceutycznym bądź stopić świecę, jeśli wiemy na pewno, że jest ona zrobiona właśnie z parafiny), kiedy temperatura spadnie do przyjaznych wartości, zamocz w niej ręce.

Czy masz zamiar może poddawać tę kwestię późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis, który publikuje zbliżone tematy.

Zaleca się trzymać palce w garnku przez dziesięć do piętnastu minut. Zabieg należy powtarzać przynajmniej dwa razy na tydzień

- rozdwajające się paznokcie da się leczyć również robiąc napar z kopru. Należy wstawić na gaz wodę, a później wrzucić do niej trochę nasion tej rośliny. Kiedy ekstrakt się wystudzi, zanurzaj w nim dłonie przez kilka minut. Czynność trzeba powtarzać regularnie przez 14 dni.

Tags: paznokcie, apteki, witamina