Czy dziecko powinno bać się pierwszej wizyty u stomatologa oraz dlaczego to jest tak ważne?

Posted on 14/03/2019 7:38am

Ważne jest, żeby dziecko posiadało piękne zęby. Im szybciej zaliczy ono pierwszą konsultację u dentysty, tym wcześniej przyzwyczai się do lekarza i jego gabinetu. Nie należy czekać na to, aż rozboli je ząb, aby pójść do dentysty.


warzywa i owoce
Author: Andy Nobes
Source: http://www.flickr.com


Należy to zrobić o wiele wcześniej, aby mogło nabrać zaufania oraz aby potem nie obawiało się każdej wizyty u tego specjalisty.


papierosy
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com


stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja wrocław zajmuje się zębami dzieci od wczesnych lat. Gabinety dostosowane do dzieci przykładają wielką wagę do pierwszej wizyty dziecka u dentysty. W tego typu sposób pomyślnie ono utrwali w pamięci gabinet, jeżeli początkowa wizyta będzie miała na celu tylko zapoznanie się z lekarzem. Kliniki posiadają odpowiednich dentystów trudniących się stomatologią dziecięcą od najmłodszych lat. Zabiegi przeprowadzane są pod znieczuleniem, dzięki czemu dzieci (zobacz również psychiatra dla dzieci warszawa) nie będą mieć nieprzyjemnych wspomnień związanych z wykonanym leczeniem. W pamięci będą miały tylko domową atmosferę, przyjemny zespół, telewizor z bajkami i nagrody dla każdego dzielnego pacjenta. W klinice zabiegi, które są przeprowadzane to leczenie zębów mlecznych, lakierowanie zębów oraz uzupełnianie minerałów szkliwa.
Zapoznanie to przebiega w postaci zabawy na fotelu dentystycznym. Na koniec wizyty mały pacjent otrzymuje niewielki prezent. Dzięki temu dzieci wizytę u stomatologa będą traktować jako przygodę oraz chętnie w tamto miejsce wrócą. Na pierwszą konsultację można by zabrać ulubionego pluszaka albo innego przyjaciela małego smyka. Kliniki stosują lapisowanie bezbarwne, czyli leczenie mleczaków u mniejszych dzieci. Lapisowanie to jedna z procedur walczenia z próchnicą zębów mlecznych u dzieci. Bardzo często zabieg ten tyczy się zębów z przodu zaatakowanych przez przykładowo próchnicę butelkową.


Rozwija się ona bardzo szybko i obejmuje w niezwykle krótkim okresie czasu coraz więcej uzębienia dziecka. W trakcie nawet sześciu miesięcy może doprowadzić do zepsucia mleczaków i bardzo wielu zapaleń. Jeżeli nie zareagujemy na to stosownie wcześnie, wymagane będzie ich wyrwanie.

Tags: stomatologia, konie, lekarza, wizyta