Czy jest możliwe, że menu wpływa na Twoje zdrowie?

Posted on 19/01/2023 7:32am

To, co spożywamy codziennie, ma bezpośredni wpływ zarówno na nasze ciało, jak również zdrowie i ogólne samopoczucie. Pokarm jest jak paliwo, za sprawą którego mamy energię do codziennego działania. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zaczniemy sięgać po niewłaściwe jedzenie, wtedy możemy sobie zaszkodzić. Powinniśmy więc przekonać się, jak i dlaczego jedzenie ma na nas tak ogromny wpływ.
Marchewkowa sałatka w miseczce
Author: Ivana Sokolović
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach o regułach właściwego odżywiania mówi się bardzo wiele. To, co spożywamy każdego dnia powinno mieć dla nas jednak znaczenie. Musimy wiedzieć, iż wiele dolegliwości wynika głównie z nieodpowiedniego odżywiania. Niemało chorób możemy nawet wyleczyć właśnie dzięki wprowadzeniu zdrowszej diety. Dietoterapia Katowice to dziedzina, dzięki której przy pomocy mądrze dobranej diety mamy sposobność przeciwdziałać rozwojowi niektórych chorób, takich jak np. cukrzyca.Rzecz jasna samo odżywianie nie jest ostatecznym kluczem do zdrowia i dłuższego życia. Właściwe odżywianie jest jednym z wielu niezbędnych elementów. Do tego należy doliczyć również regularne ćwiczenia, unikanie papierosów, unikanie częstego picia yerba mate alkoholu lub też ograniczanie stresu i kontaktu z różnymi zanieczyszczeniami. W ogromnym stopniu na nasze zdrowie mogą mieć wpływ również nasze geny.
Sałatka owocowo warzywna na talerzu
Author: Ray Bouknight
Source: http://www.flickr.com
Aby być zdrowym musimy nie tylko sięgać po odpowiednie produkty, lecz także wiedzieć, w jaki sposób i jak często je spożywać. Najważniejsza jest równowaga, urozmaicenie oraz umiar. Aby być zdrowym nasze ciało oczekuje różnych elementów odżywczych, zarówno węglowodanów, jak i tłuszczów i białek. Potrzebne są także witaminy oraz minerały, jak również inne niezbędne składniki zawarte w jedzeniu, jak na przykład błonnik. Niektóre produkty spożywcze są lepsze od innych, jednak żadna grupa pokarmowa nie posiada wszystkich elementów odżywczych. Z tego powodu dieta zróżnicowana i bogata we wszystkie składniki żywieniowe jest tak ważna (kompleksowy artykuł na temat dietoterapii).

Zbyt duża ilość przyjmowanych pokarmów wcześniej albo później może zaprowadzić nas do dużego przyrostu naszej wagi. Oprócz tego, jeżeli będziemy sięgać po duże ilości produktów z jednej grupy odżywczej, np. białek, natomiast całkowicie pominiemy inną, np. witaminy, bardzo szybko może się okazać, że brakuje nam niektórych składników pokarmowych.

Tags: dieta, witaminy, Odżywianie, samopoczucie, zdrowe jedzenie, produkty spożywcze