Czy powinno się wykonywać cykliczne badanie wzroku?

Posted on 10/10/2021 7:30am

Mnogość jednostek sądzi, że do okulisty powinno się chodzić jedynie wówczas, kiedy coś złego dzieje się z naszym wzrokiem. Rzecz jasna kiedy odczuwamy bóle oczu, bóle głowy czy też pogorszenie widzenia, koniecznie powinniśmy iść do okulisty. Wizyty tej nie powinniśmy też odkładać na potem. Jednak powinno się również wykonywać okresowe badania wzroku. Z jakiej przyczyny?


Wiele chorób i schorzeń oczu w początkowej fazie zachodzi zupełnie bezobjawowo. Możemy nawet nie wiedzieć, iż cierpimy na jakąś chorobę oczu. Do takich chorób powinno się w szczególności jaskra. Nieleczona jaskra zdoła prowadzić do pogorszenia wzroku, a nawet do jego utraty. Sporo ludzi cierpiących na jaskrę zgłasza się do okulisty za późno, wtedy kiedy już pojawił się rozległy ubytek w widzeniu. Zmiany te są niestety nieodwracalne. Żeby uniknąć chorób i nieodwracalnych zmian wzroku, powinno się systematycznie chodzić do okulisty i co jakiś okres robić badania okresowe.

badanie u okulisty
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Okulista, np. z Alfa, w trakcie badań okresowych wykonuje fundamentalne badania wzroku, jeżeli jednak zauważy coś niepokojącego, wówczas zdoła zlecić ponadprogramowe badania. Mogą to być badania ostrości wzroku, badania stanu oczu oraz zaburzeń wzroku, oraz także ustalenie rozstawu źrenic lub badanie pola widzenia. Dodatkowo do takich badań zalicza się też badanie krzywizny gałki ocznej. Po sporządzeniu szczegółowych badań, okulista zdiagnozuje prawdopodobną wadę lub chorobę i zaleci odpowiednie leczenie.


Wybierając się do okulisty, pamiętajmy o tym, by korzystać z usług doświadczonych, biegłych ekspertów, którzy cieszą się odpowiednią renomą. W wielu miejscowościach, takich jak na przykład Wisła, Warszawa, Krosno Odrzańskie lub Poznań, znajdziemy stosownych, zalecanych okulistów cieszących się wyśmienitymi opiniami pacjentów. Idąc do lekarza, każdy z nas pragnie trafić w wyśmienite ręce, bo takim ekspertom można zaufać.

Okulista z wielkim doświadczeniem, fachowo podchodzący do pacjentów, bezsprzecznie rzetelnie zrealizuje badania i dostosuje wyborne leczenie.

Tags: wzrok, oczy, lekarz, badanie