Czym ima się periodontolog?

Posted on 16/01/2019 7:28am

Periodontolog to, mówiąc najprościej, doktor dentysta, do którego udajemy się w przypadku schorzeń przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Czym szczegółowo są owe schorzenia, przedstawimy za chwilkę.


Bolesna prawda jest taka, że schorzenia przyzębia jest to bardzo rozpowszechniona dolegliwość – pod względem częstotliwości ustępują tylko próchnicy.


chirurgia szczękowa Wrocław
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com


tatuaż z ważką
Author: Łukasz Hejnak
Source: http://www.flickr.com


uzębienie


Wliczyć do nich można m.in. ogólnie rozumiane choroby dziąseł, wszelakie stany zapalne przyzębia jak też jego wady – tak wrodzone, jak także nabyte. Zdecydowanie jedną z najczęstszych chorób, z którą styka się periodontolog (znacznie odnajdziesz -> www.lomza.centrumdemed.pl/demed/periodontologia-profilaktyka-i-leczenie-chorob-przyzebia/) Wrocław, będzie paradentoza - . W tym punkcie wskazane jest objaśnić, czym tak właściwie jest przyzębie. Poprzez pojęcie przyzębie rozumie się całokształt tkanek zarówno twardych, jak również miękkich, które otaczają ząb (zobacz cichoń) i mają za zadanie unieruchomić go w zębodole.


Najważniejsze powody kłopotów z przyzębiem. Pewną z kluczowych przyczyn problemów z przyzębiem będzie nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Genetyka jak też choroby takie jak cukrzyca też mają oddziaływanie na stan naszej jamy ustnej, lecz wielu kłopotów można uniknąć pod warunkiem, że przyłożymy dużą wagę do regularnego jak też prawidłowego dbania o stan naszych zębów. Schorzeniom przyzębia sprzyja także w znacznym stopniu palenie tytoniu.


Do sygnałów ostrzegawczych, które podpowiadają nam, że nie najlepiej dzieje się z przyzębiem i lepiej udać się do periodontologa, zaliczamy między innymi: odsłonięcie zębowych szyjek oraz chwiejność ząbków, nieładny zapach z ust, krwawienie jak też zaczerwienienie dziąseł, nadmierna czułość na ciepłe oraz chłodne posiłki. W wypadku kiedy kuracja chorób przyzębia się nie powiedzie, zostaje nam chirurgia szczękowa Wrocław.

Tags: lekarz, chirurgia, problem, doktor