Czym jest światłoterapia? Czy rzeczywiście uzdrawianie światłem jest pomocne?

Posted on 22/06/2018 4:49am

Powszechnie wiadomo, że światło ma lecznicze własności. Pobudza receptory na skórze, poprzez które bodziec wędruje dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej zaczynają działać mechanizmy ochronne, czyli inaczej uruchamiają się odpowiednie hormony. Wyróżnić da się parę zasadniczych kolorów światła, które oddziałują na ciało człowieka. Fiolet jest uspokajający, rozluźniający oraz kojący ból.
jesiennie promienie słońca o poranku
Source: pixabay.com


Jest perfekcyjny na przykład podczas >>> Klinika dentystyczna Aurident terapiach odwykowych. Kolor niebieski odpowiedzialny jest za pomoc przy koncentracji, również działa odprężająco i łagodząco na stany zapalne. Zieleń natomiast bardzo łagodnie rozluźnia oraz wspiera leczenie grypy i różnych schorzeń. Kolor żółty jest ożywiający oraz wykorzystywany przy leczenia alergii. Kolor pomarańczowy przywraca energię, a kolor czerwony działa na pracę umysłu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca
Source: pixabay.com
Przy stosowaniu światłoterapii użytkowane są różne rodzaje fal promieniowania. Można je podzielić na cztery typy. Lampa do światłoterapii może mieć przykładowo światło białe leczy chandrę, jak również zaburzenia snu (czytaj to). Światło nadfioletowe używany jest w solariach i opala ciało. Światło podczerwone działa na choroby zapalne. Z kolei promienie lasera używane są przede wszystkim podczas (ciąg dalszy tego zagadnienia: pełna treść) zabiegów kosmetycznych.
Leczenie światłem podejmuje się zwykle w gabinetach naturalnej. Lampa do światłoterapii jest stosowana do naświetlania skóry. Najczęściej jedna wizyta światłoterapii trwa pomiędzy połową godziny a półtora. W głównej mierze światłoterapia stosowana jest podczas depresji, czy zaburzeniach nastroju, jak również przy dużym stresie, całościowego złego samopoczucia, dolegliwościach związanych ze snem. W zasadzie światłoterapia przynosi korzyści podczas wielu dolegliwościach. Są jednakże różne zastrzeżenia powiązane z użytkowaniem światłoterapii. Głównie światłoterapii należy zaprzestać podczas używania preparatów powodujących nadwrażliwością na światło (więcej:). Także choroby wzroku, na przykład jaskry. Zasadniczą regułą jest konsultacja ze swoim doktorem. Bez wątpienia światłoterapia jest niezwykle przydatna przy kłopotach zdrowotnych. Nie wyrządzi szkody, a może być rewelacyjna w konsekwencjach.

Tags: choroby, światło, Kolor, Światłoterapia, światła, receptory