Czym są implanty, w jaki sposób przebiega ich włożenie i kiedy się je wykorzystuje?

Posted on 20/06/2022 11:23am

Implanty są to sztuczne korzenie, na jakich mocowany jest ząb sztuczny. Zalecane są one osobom, jakie chcą uzupełnić braki w uzębieniu, ponieważ implanty są wkładane w dziurę zębową po naturalnym zębie. Są one wygodne i charakteryzują się dużą odpornością, nie ma obaw, że implanty Wałbrzych zdołają wypaść, przy czystej higienie jamy ustnej i regularnych kontrolach u stomatologa taki implant zdoła wytrwać nawet kilkanaście lat.

ząb
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Nie każdej osobie implanty są jednakże zalecane. Jednym z przeciwwskazań do założenia implantów jest na przykład osteoporoza czy cukrzyca, implantów nie powinny posiadać też osoby, które dużo palą, gdyż nikotyna zawarta w papierosach oraz inne szkodliwe substancje zdołają spowodować jego wypadnięcie (strona www).Implanty posiadają kształt kołka czy ćwieka i są wsadzane w miejsce, w którym wcześniej znajdował się naturalny ząb. Potem zszywa się błonę śluzową i czeka się od kilku miesięcy do pół roku, aby później móc w to miejsce wkręcić dodatkowe łączniki, na jakich mocowana jest korona zęba albo też most. Szanse na to, że implant się przyjmie dosięgają 95 procent, jest więc to bardzo duże prawdopodobieństwo oraz rzadko kiedy występują jakieś skomplikowania. Oczywiście o tym czy można założyć implant zębowy i kiedy to zrobić decyduje dentysta, wskutek tego bezsprzecznie wypada udać się na konsultację stomatologiczną. Wszelki fachowy gabinet stomatologiczny Wałbrzych http://a2stomatologia.pl/ofertastów, jacy stwierdzą czy w przypadku konkretnego pacjenta przypuszczalne jest założenie implantu.

dentysta
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Czasem, żeby założyć implant trzeba jeszcze przeprowadzić parę zabiegów i stwierdzić czy w miejscu, w którym pragniemy taki implant włożyć nie kształtuje się żadne zakażenie lub inne schorzenie. Profesjonalna konsultacja jest więc konieczna i naturalnie tego elementu nie można zignorować.

Jeśli chodzi o koszt założenia implantów to cennik jest ustalany indywidualnie w zależności od konkretnego gabinetu stomatologicznego, niemniej wypada liczyć się z tym, że za konsultację lekarską, ewentualne leczenie czy też implant zdołamy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Tags: Pacjent, Leczenie, dentysta, ząb