Czym wzmocnić paznokcie?

Posted on 06/08/2022 7:58am

Dbanie o paznokcie to nie jest łatwa rzecz. Jeśli cierpisz na słabe paznokcie, rozsądnie kosmetykę oddać w ręce pań z salonu pielęgnacji. Nie chcąc przeznaczać gotówki na wizytę, powinnaś przeczytać listę przydatnych porad, które opisujemy w tym tekście.

Słabe paznokcie mogą być wynikiem nieumiejętnego piłowania paznokci. Przed nabyciem dobrego pilnika dobrze jest poczytać fora internetowe, na których znajdziesz porady, jak dopasować narzędzie do rodzaju paznokci. Słabe paznokcie mogą być też rezultatem ustawicznego lakierem oraz zmywania zmywaczem, który ma uszkadzający powierzchnię paznokcia związek chemiczny – aceton. Mądrze jest zrezygnować na parę tygodni z ozdabiania paznokci, by dać im czas na regenerację. Da się raz czy dwa obejść się bez barw na palcach, żeby w potem radować się zdrowymi i mocnymi pazurkami.paznokcie
Słabe paznokcie to kłopot, z którym trzeba iść do dermatologa po wsparcie. Doktor raczej na pewno zarekomenduje specjalne tabletki na paznokcie, czyli preparat, który dostarcza wszystkie najważniejsze składniki odżywcze, które spowodują, że paznokcie odzyskają zdrowie. Najważniejszym elementem takiego suplementu jest witamina H, której niedobór jest jedną z najczęstszych przyczyn łamliwych paznokci. Preparat ma również zawierać kwas foliowy i paletę odmian witaminy B. Oprócz leków, które się przyjmuje doustnie, lekarz specjalista może przepisać też kremy, które należy smarować na paznokcie.

Zajrzyj do artykułu, który znajduje się pod tym linkiem i czytaj jeszcze na ten temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Najważniejsza w takim typie kuracji jest rzecz jasna systematyczność. Chciałbyś poczytać o lekach, wejdź na .

Czym wzmocnić paznokcie, nie płacąc za apteczne odżywki?

- nacieranie łamliwych paznokci olejem rycynowym. Z pewnością każdy z was przypomina sobie okropny smak tego oleju z czasów dziecinnych. W tym wypadku na szczęście niesmacznego syropu się nie je. Nakładanie oleju rycynowego trzeba powtarzać dzień w dzień przez dwa-trzy tygodnie.

- do pojemnika wlej nieco wody i dodaj oliwy z pierwszego tłoczenia. Potem delikatnie podgrzej i połóż dłonie w płynie na kilka minut. Operację powtarzaj kilka razy na tydzień.

- świetnym zabiegiem, który uchroni słabe paznokcie przed degeneracją, jest stosowanie ochronnych rękawic do zadań domowych, przy których nieunikniony jest kontakt z chemią. Jeśli jesteś profesjonalną konserwatorką, zawsze powinnaś posiadać rękawice ochronne na dłoniach.

- żeby naprawić słabe paznokcie, trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe. W internecie są artykuły, w których opisano, jakie składniki istotne dla organizmu znajdują się w konkretnych dobrach spożywczych. Dla zdrowia paznokci musisz zapewniać sobie dużo witaminy A, B, H oraz E. Sporo specjalistów poleca regularne jedzenie marchewki jako znakomitą formę zabezpieczenia się przed dolegliwościami paznokci.

- słabe paznokcie efektywnie wspomoże niedługa kąpiel w parafinie. Związek chemiczny należy delikatnie rozpuścić i zostawić w nim dłonie na kilka minut. Parafinę zdobędziesz w zasadzie w każdej aptece.

Tags: smak, witaminy, paznokcie, kwas foliowy