Czym zajmuje się ortodonta i kiedy warto się do niego wybrać? Co jest wskazaniem do wizyty?

Posted on 06/08/2019 3:15pm

By mieć ładny uśmiech trzeba wiedzieć o wielu czynnikach, podstawą są jednak zdrowe zęby. By takie mieć troszczymy się o higienę jamy ustnej oraz regularnie odwiedzamy stomatologa. Jednak to może być za mało, gdyż następną rzeczą jest kolor naszego uzębienia. Wiadomo, chcemy aby był biały, dzięki nowoczesnym technologiom wybielania jest to dziś możliwe. Jeszcze jednym aspektem, o który trzeba zadbać, by nasze zęby były idealne, jest prawidłowy zgryz.

aparat na zęby
Author: kelly
Source: http://www.flickr.com
O ostatni warunek zatroszczy się ortodonta. W powszechnej świadomości rozpoznawany jest jako lekarz, jaki prostuje zęby. Pewnie śmiesznie to brzmi, jednak jest w tym dużo racji, gdyż łacińska nazwa orthos to prosty, a odontus - ząb. To dobitnie wskazuje na takie właśnie znaczenie, więc to określenie jest całkiem prawdziwe. Należy natomiast wiedzieć, że ortodonta warszawa bielany (bardzo przydatny serwis-> www.ratynscystomatologia.pl/leczenie/ortodoncja) zajmuje się jedynie samymi zębami. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy rozwiązać problemy mające związek z dolnym jak i środkowym fragmentem twarzy, ma wpływ więc na odpowiedni rozwój całej naszej fizjonomii - gdzie znaleźć dobrego ortodontę.Wada zgryzu to nie tylko problem z estetycznego punktu widzenia. Złe ułożenie zębów może w znacznym stopniu zwiększyć możliwość pojawienia się próchnicy lub chorób przyzębia, przykładowo takiego typu jak paradontoza.

Zaciekawił Cię nasz opis? Wejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj fale radiowe bydgoszcz tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię sprawach.

Tak się dzieje, bo nieprawidłowy zgryz utrudnia utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Czasem może też doprowadzić do pojawienia się problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Z tego właśnie powodu, gdy przychodzą pierwsze objawy trzeba zasięgnąć pomocy specjalisty. Na szczęście istnieje duża dostępność tego typu lekarzy, i to nie tylko w wielkich miejscowościach, lecz także przykładowo w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, dlatego nie powinno być trudności z tym, aby umówić się do tego lekarza.

Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com
Ortodonta jest w stanie ułożyć specjalny plan leczenia, a w dalszej kolejności przy pomocy właściwego aparatu, skoryguje zgryz. Jednym z elementów, o jakim należy wiedzieć jest to, że wada zgryzu jest wadą nabytą, dajmy na to wynikającą ze złych nawyków, które pojawiły się w dzieciństwie. Znaczy to, iż po skończeniu leczenia możliwy jest powrót tych nieprawidłowości. Możemy temu przeciwdziałać, jak będziemy w stałym kontakcie z naszym ortodontą.

Tags: Próchnica, zgryz, dentysta, ząb