Decyzja o posiadaniu potomstwa bywa trudna dla jednych i naturalna dla drugich

Posted on 03/04/2023 7:45am

Dla większości z nas posiadanie dzieci staje się czymś zupełnie oczywistym.


Dla większości jest to kolejny etap w życiu. Dość powszechne jest przekonanie, że w naturze kobieta jest od rodzenia potomstwa.
badania prenatalne
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Nadal obecnie w wielu kulturach spotkać można przekonanie, że kobieta musi być nie tylko świetną żoną, ale i matką. Kłopot ten okazuje się w naszej kulturze dość żywotny. Starzejemy się jako społeczeństwo. Z jednej strony na całym świecie liczba ludności systematycznie rożnie, z innej zaś w państwach bogatych kierunki są zupełnie odmienne. Z punktu widzenia Europy podstawowym problem demograficzny jest obniżenie ilości ludności. Z tej perspektywy właściwe jest realizowanie strategii prorodzinnej. Duża ilość krajów znacznie bogatszych niż Polska kładzie duży nacisk na stworzenie dla rodzin najwyższego z możliwych komfortu. Całkowita opieka zdrowotna, w tym badania (sprawdź czym jest test pernatalny sanco) prenatalne objęte są całym systemie pomocy, dla małżeństw chcących mieć dzieci. Dzieci, ich forma, rozwój i bezpieczeństwo stają się dla dużej liczby narodów priorytetem, więc łatwo się domyślić, że nie zapominają o badaniach prenatalnych.


in vitro śląsk
Author: Norton Gusky
Source: http://www.flickr.com


Co, jeśli nie możemy mieć dzieci, a bardzo chcielibyśmy je mieć. Znamy co najmniej kilka rozwiązań. Do niedawna w naszym kraju można było wykonać zabieg in vitro śląsk (więcej o zabiegu dowiesz się na ) jak i pozostałe regiony proponowały pomoc wykonywaniu nieodzownych badań i realizację zabiegu. Ministerstwo Zdrowia współfinansowało to arcykosztowne przedsięwzięcie. Duża ilość par, przez ostatnie lata bardzo chętnie korzystała z tamtego systemu pomocowego.
In vitro, a więc zapłodnienie poza organizmem, stało się możliwością na posiadanie dzieci dla rodzin, bezpłodnych. Z powodów finansowych, ale także innych - światopoglądowych wycofano się z tego. Pozostaje oczekiwać na lepsze czasy lub dokonać zabiegu wbrew wszystkiemu.

Tags: kobieta, komfort, koszt, pomoc, społeczeństwo