Dezynfektory mają różne rozmiary!

Posted on 29/08/2018 5:18pm

Czy powiemy jak oczyścić różnego rodzaju sprzęty?

Kiedy wykorzystujemy z różnorakiego modelu sprzętów medycznych, które będą wielokrotnego zastosowania, to musimy mieć świadomość, że okazują się być one odpowiednio czyste oraz nie będziemy przenosić bakterii z jednego pacjenta na drugiego. Takie sprzęty powinny okazać się czyszczone w właściwy sposób, tak żebyśmy mieli gwarancję, że wszelkie wirusy, nawet te najgroźniejsze będą dobrze usuwane.


sprzęt do dezynfekcji
Author: Lisa Risager
Source: http://www.flickr.com
Świetnie w czyszczeniu sprzętów może nam pomóc sterylizator parowy

Kiedy mamy swój gabinet, powinniśmy zadbać o to, żeby w naszym wyposażeniu pojawiło się małe urządzenie, które pomoże nam wszystko właściwie wyczyścić. Trzeba tu zobaczyć w jaki sposób działa sterylizator parowy, w który mamy szansę włożyć przeróżne narzędzia medyczne, a potem za pomocą gorącej pary pozabijać wszystkie zarazki i bakterie, które nie mają prawa się na nich utrzymywać. Tylko wówczas mamy szansę posiadać gwarancję, że takie sprzęty mają szansę być powtórnie wykorzystane oraz że nie będzie zjawiało się zagrożenie, że kogoś zarazimy chorobą, która trawiła innego pacjenta - ile wydam na sterylizator parowy.

Dezynfektory to podstawa

Trzeba zaznaczyć, że w zależności od tego, czy posiadamy takich sprzętów kilka, czy kilkadziesiąt, powinniśmy dobrać do własnych potrzeb dobre dezynfektory. Posiadają one różne wielkości, a skoro są podstawą odpowiedniego oraz sterylnego funkcjonowania każdego gabinetu, to powinny okazać się być pierwszymi urządzeniami, które zostaną nabyte do tego rodzaju miejsc.


bakterie
Author: quapan
Source: http://www.flickr.com
Należy przejrzeć ich możliwości

Uzupełniając własny gabinet, musimy sprawdzić, co proponują nam tego typu urządzenia, czym się różnią i jakie parametry mogą nam zaproponować. Jedynie wówczas będziemy posiadali pewność, że powzięliśmy prawidłową decyzję oraz zagwarantujemy swoim pacjentom całkowite bezpieczeństwo skorzystania z medycznych sprzętów.

Tags: Pacjent, gabinet, dezynfektor