Dzieci to najcenniejszy skarb i ich posiadanie bywa niebywałym szczęściem

Posted on 26/02/2021 7:49am

My pomimo skarżenia się na chroniczny brak czasu, bezustanny nieporządek i marudzenie kochamy je bezgranicznie. Tak naprawdę, jeśli nagle tego wszystkiego miałoby zabraknąć, to niejeden oddałby majątek za powrócenie do takiego stanu, gdzie nie ma się czasu w zasadzie na nic.


To przykre, ale, nie każdy posiada to szczęście, aby zostać rodzicem.


niepłodność
Author: Alan Light
Source: http://www.flickr.com
Szklanka wody
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com


Kiedy dotyka niepłodność - wielu świat się zawala. Setki pytań wciąż zaprzątają głowę, obraz spacerujących z dziećmi rodziców wzbudza nie wyłącznie zazdrość, lecz również i złość, że to, co powinno realizować się normalnym trybem, u nas po prostu nawala.Taką gorycz bardzo ciężko bywa udźwignąć w momencie, kiedy wszyscy dookoła mają taką możliwość, a nasza niepłodność całkowicie wykluczyła nas z grona szczęśliwych rodziców.

Chcemy Cię namówić do oglądnięcia naszego kolejnego artykułu. Po prostu naciśnij ten link (https://niwki.pl/produkt/olej-lniany/) i oglądaj bez ograniczeń to, co najlepsze.

Czy można w takiej chwili coś budującego poradzić ? Słów z pewnością brak, ponieważ nie można znaleźć argumentów na to, iż to nie przykrość nie móc nigdy zostać rodzicem. Najrozsądniej przypomnieć innej kwestii. Oczywiście, niepłodność jest niczym wyrok, ale czy maluch musi urodzić się z naszej krwi i kości, aby je obdarzyć miłością? Wiele maluszków nie otrzymało szczęścia być wyczekiwanym dzieckiem - czy nie powinno się więc dać szansy tym, których świat powitał bez rodziców.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź serwis (http://www.psycholog-wroclaw.com/), a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

Zamiast zatem mnożyć pytania w stylu - dlaczego ja? - być może wskazane jest obdarzyć miłością chociaż jedno, niewyczekiwane przez rodziców dziecko?


Nie ten bywa rodzicem, który to życie dał.


Rodzic przecież nie tylko daje życie, lecz jest w nim cały czas. W małych radościach, ogromnych smutkach, porażkach lub zwycięstwach. Rodzic jest przy dziecku cały czas. Bycie rodzicem to szczególnie budowanie nierozerwalnych więzi.

Tags: dziecko, rodzice, świat