Fala uderzeniowa - zabieg bezpieczny dla zdrowia

Posted on 11/07/2018 7:56pm

Wielu osobom fala uderzeniowa kojarzy się z żywiołem prowadzącym do strasznych konsekwencji, ale w dzisiejszych czasach możemy zacząć kojarzyć falę uderzeniową z metodą leczenia. Fala uderzeniowa jest rodzajem zabiegu leczniczego. O co, w tym chodzi? Tak, więc jest, to dość nowa terapia, która ma przyspieszyć proces zdrowienia. Potrzebna jest właściwa aparatura, która kieruje sztuczną falę uderzeniową w konkretnym obszarze ludzkiego ciała. Dzięki czemu tkanka prędzej się odnawia.

Złamana ręka
Author: www.freeimages.com
Source: www.freeimages.com
tego typu terapia może być stosowana w niektórych urazach m.in. przy urazie barku, problemach z kolanami czy stawem łokciowym. Poza urazami związanymi ze stawami, również można stosować terapię falą uderzeniową przy problemach ze ścięgnami. Koszt pojedynczego zabiegu oscyluje w granicy stu złotych.

Skręcenia mają to do siebie, że po następnym skręceniu, czas rehabilitacji bywa krótszyNasz organizm jest tak skonstruowany, że trzeba na niego bardzo uważać. Jeżeli, więc mamy zamiar rozpocząć trening wyczynowy, trzeba dowiedzieć się jak należy się rozgrzewać i jak rozciągać się po treningu. Nie wspominając nawet o tym, że powinniśmy wiedzieć, jak odpowiednio wykonywać wszystkie ćwiczenia. Kiedy przeciążamy stawy, możemy mieć później sporo kłopotów. Zresztą niewłaściwie robione ćwiczenia mogą doprowadzić np. do skręcenia kolana artemed.pl/Skręcenie kolana jest niezmiernie uciążliwa i powrót do zdrowia może wykluczyć nas z treningów na długi czas. Często musimy po prostu zacząć oszczędzać kolano i używać opaski uciskowej. Jednak wszystkie opcje przekaże nam lekarz ortopeda. Może on polecić nam na przykład metodę fali uderzeniowej. Nie jest to najpopularniejszy sposób leczenia skręcenia kolana, ale wspomaga on szybkość wyjścia z kontuzji. Jednak to lekarz powinien po zbadaniu stopnia uszkodzenia kolana opowiedzieć nam o takiej opcji.

Nie powinniśmy robić nic na swoją rękę, bo to może nam jedynie zaszkodzić. Poza tym wszyscy w gorącej wodzie kąpani, powinny pamiętać, że ustalone przez lekarza trzy tygodnie nieobciążania kolana to trzy tygodnie. Wiele osób robi błąd, bo wydaje im się, że skoro nic ich nie boli po tygodniu, to oznacza, że wszystko jest okej i możemy zacząć treningi. W taki sposób można przyczynić się do urazu kolana, który będzie trzeba leczyć jedynie przez operację.Tags: urazy, ćwiczenia, Leczenie, ortopeda