Kiedy lekarze bezsilnie rozkładają ręce, wtedy chorzy czy rekonwalescenci szukają pomocy u znawców medycyny alternatywnej

Posted on 04/11/2015 3:18pm

Pomimo tego że w dzisiejszych czasach coraz więcej przypadłości, nawet tych bardzo poważnych, udaje się z powodzeniem leczyć, to jednak w dalszym ciągu istnieje całkiem spory spis chorób śmiertelnych. O ile część przypadłości prowadzi do śmierci, tak jak np. nowotwór, o tyle z niektórymi można żyć przez dwadzieścia albo trzydzieści lat. Do tej drugiej kategorii zaliczymy np. uporczywe i odporne na leki bóle głowy.


akupunktura
Author: Rob Swystun
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy chory ma dosyć jeżdżenia po ośrodkach zdrowia i odległych terminów wizyt. Nic więc dziwnego w tym, że wielu obywateli szuka porady u znawców tzw. medycyny alternatywnej. Umieszczając w Google wyrazy akupunktura Wrocław lub kuracja ziołami Łódź, nietrudno wpaść w sidła naciągaczy. Trzeba zatem być ostrożnym, ponieważ stawką jest nasze własne życie. Jeśli zabieg akupunktury jest wykonywany przez kobietę, która w ogóle nie zna się na naukach medycznych i jeszcze nie przestrzega elementarnych zasad higieny, to wtedy o takiej działalności powinny wiedzieć organy ścigania.

Chyba wszyscy wiemy, że najbardziej desperackimi poszukiwaczami uzdrawiaczy wszelkiej maści są rodzice nieuleczalnie chorych dzieci. Niefrasobliwość dorosłych czasami doprowadza do tragedii. W wyniku działania kuracji opracowanej przez pseudolekarza, szkraby trafiają na ostry dyżur, a opiekunowie na salę sądowa, a nawet do aresztu. Tymczasem opinię publiczną bulwersuje fakt, że ludzie wykształceni dają się podejść krętaczom, którzy praktycznie nie dysponują żadną wiedzą medyczną. Na podanym przykładzie możemy przekonać się, jak ogromna jest determinacja rodziców.


Nie pozostaje tajemnicą również fakt, że znachorzy bywają świetnymi znawcami psychologii i mają silne nerwy, jeśli mogą bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia żerować na nieszczęściu innych. Wymienione w poprzednim ustępie spostrzeżenia mogą spowodować, że będziemy z dala omijać gabinety medycyny alternatywnej. Tymczasem nie zawsze należy odrzucać takie rozwiązania. Jeżeli kobieta po czterdziestce uskarża się na migrenę, to sformułowanie akupunktura Wrocław wpisane w internet może pomóc jej powrócić do w miarę normalnego funkcjonowania - wejdź i zobacz. Natomiast kluczowe jest to, aby zachować trzeźwy umysł i nie ufać wszystkim ogłoszeniodawcom - ten, kto rzeczywiście chce uzdrawiać, ten powinien legitymować się właściwym pozwoleniem.

Tags: Pacjent, bóle głowy, Migrena, zabieg, chory