Gdy oczka „uciekają”, czyli co powinniśmy wiedzieć na temat zezowania

Posted on 25/11/2018 7:21am

Oko to najbardziej istotny organ człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której patrzymy na świat i jego piękno. Stąd tak istotne jest, abyśmy dbali o ten narząd – zwłaszcza u naszych pociech. Nieleczone wady wzroku, np. zez - nie tylko ograniczają sprawność, ale mogą spowodować poważne konsekwencje.
Jeżeli więc spostrzeżemy u dziecka niepokojące symptomy,
oczy
Author: Daydream
Source: Calvado.pl
bezzwłocznie udajmy się z nim do okulisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji wady wzroku, czyli na noszeniu przez małego pacjenta szkieł okularowych - . Jeżeli zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia (zobacz w serwisie) nie przyniosła rezultatów, wymagana jest operacja.

Zwykle rodzice zadają strabologom pytanie w jakim okresie życia powinno się zdecydować się na operację zeza. Nie usłyszymy jednoznacznej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo sporo i zawsze próbuje się leczyć zeza indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych rodzajach zeza proponuje się bardzo wczesne przeprowadzenie chirurgicznej korekty zeza, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest przeważnie w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym natomiast, proponowane jest operacyjne leczenie zeza u znacznie starszych dzieci.
Błędne jest stwierdzenie, że operację zeza powinno się przeprowadzić do 6–7 roku życia. Operację zeza można przeprowadzić w każdym wieku, także u dorosłych. Leczenie operacyjne
okulary
Author: Kathy Sunderman
Source: http://www.flickr.com
przebiega w znieczuleniu ogólnym, trwa od 30 do 45 minut i pozwala na całkowitą rezygnację z okularów.

Operacje wzroku wiążą się z wielką starannością przeprowadzanych zabiegów. Dlatego tak ważne jest, aby klinika do której się udamy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a na pewno znajdziemy odpowiednią klinikę. Z prawidłowo wyszkoloną załogą, której będziemy w stanie powierzyć to co najcenniejsze – zdrowie (domowe usługi pielęgniarskie) dziecka.

Tags: okulary, wzrok, operacja, klinika