Gdy pierwsza szklanka alkoholu wydaje się niegroźna...

Posted on 23/09/2020 8:10am

„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” - tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie postępowanie i jego skutki, z którymi, w głównej części sam będzie zmuszony się zmierzyć wchodząc na drogę uzależnień. Nietrudno na nią trafić. Zejście wymaga większego zaangażowania, samodyscypliny i zaparcia.


lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Uzależnienie od alkoholu (sprawdź również esperal katowice) jest problemem, który jest w stanie dotknąć każdego z nas - nie zwracając uwagi na na płeć, wiek, wykształcenie czy rodzaj wykonywanej pracy. Zdradliwie, stopniowo zabiera nam naszą rodzinę, życie i tożsamość.

Aż dochodzimy do momentu w którym przestajemy istnieć. Czasem w przenośni, czasem w świecie realnym... Aby nie dopuścić do owych sytuacji należy mieć oczy szeroko otwarte na otaczającą nas rzeczywistość, parterów czy przyjaciół. Musimy rozmawiać.

Zaciekawił Cię taki nieszablonowy artykuł? Jeśli tak, poza tym zerknij koniecznie (http://margaretka-swietokrzyska.pl/) na materiał, który został umieszczony tutaj - on także wzbudzi twoją ciekawość!


Niestety, człowiek, który ma problem z alkoholem, albo pije w sposób niebezpieczny, szkodliwy (jest na prostej drodze do nałogu), niewykluczone, iż nie oznajmi nigdy, że utracił kontrolę. Bez względu na wszystko rozmawiajmy. Jest nadzieja, że to fałszywy alarm, może bliskiej nam osobie nic nie dolega, po prostu ma kryzys. Tym lepiej, gdy ktoś dostrzeże jej kłopoty. Jeżeli jednak naprawdę ma ważny problem, warto wziąć pod uwagę leczenie kaca, zobacz szczegóły na: . Im wcześniej uda się go rozwiązać, tym większe prawdopodobieństwo, że człowiek wróci do normalnego, trzeźwego życia.

butelka na ławce w mrocznej scenerii
Source: flickr.com
Podstawową metodą leczenia jest skierowanie chorego do wyspecjalizowanego ośrodka leczącego uzależnienia. Głównym założeniem terapii jest zaniechanie picia alkoholu, na co mają wpływ: grupy terapeutyczne, psychoterapia oraz środki farmakologiczne.
W ośrodku leczącym uzależnienia, biorąc udział w spotkaniach, chorzy mają szansę poznać osoby uzależnione, będące w trakcie terapii, jak i pacjentów, którzy pokonali wymagane etapy leczenia i ”wychodzą na prostą”. Różnorodność uczestników, biorących udział w takich rozmowach ma wielkie znaczenie. Pozwala osobie uzależnionej samemu doświadczyć, że prowadzone działania terapeutyczne mogą być efektywne. Świadectwa i opowieści ludzi, biorących udział w terapii są ważnym elementem prawidłowego procesu leczenia. Wtedy, w osobie uzależnionej budzi się motywacja oraz siła do walki z wyniszczającym nałogiem alkoholowym.

Tags: terapia, choroba, Leczenie, uzależnienia, nałóg