Jak przygotować swoje dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa oraz jak wybrać odpowiedniego dentystę?

Posted on 12/01/2019 12:27pm

Wizyta u dentysty jest prawdziwym wyzwaniem zarówno dla małego dziecka, jak i dla samych rodziców. Ale takie wyjście nie musi być kłopotliwe. Wystarczy się właściwie przygotować na wizytę, aby uniknąć trudnych sytuacji.
Pierwsza wizyta u stomatologa ma istotny wpływ na późniejsze wyjścia.
luksusowy gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
To od niej będzie zależeć, jak w dalszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do takich wyjść. Pierwszą wizytę u stomatologa trzeba zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje. Nie warto odwlekać jej do momentu, gdy dziecko będzie mieć ból zęba bądź będzie widać u niego próchnicę. Dzięki temu dziecko małymi krokami będzie się oswajało z lekarzem a przez to w dalszej przyszłości nie zareaguje histerią, gdy potrzebne będzie plombowanie bądź borowanie zęba. Kluczową rolę odgrywa też wybór dobrego stomatologa. Warto w takiej sytuacji szukać w internecie pobliskich gabinetów stomatologicznych.Należy napisać w wyszukiwarce frazę: stomatolog doktor nauk medycznych Joanna Sward Wrocław, by w prosty sposób dostać długą listę dentystów mających swoje gabinety we wskazanej lokalizacji. Mając wybranego dentystę trzeba dobrze przygotować dziecko do pierwszej wizyty. Nie powinno się w takim przypadku przerzucać własnych negatywnych emocji na psychikę dziecka. Nie wolno w jego obecności mówić o własnych niemiłych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się określeń: "Jeśli nie umyjesz ząbków, to Ci się popsują i trzeba będzie iść do dentysty". To nasila u małego dziecka strach przed dentystą. Gdy rodzic rodzic zobaczy, iż jego dziecko boi się dentysty warto używać zwrotów "Pan", "Pani". Dobrze jest opowiedzieć dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją zobrazować w postaci fajnej opowieści, lub bajki. Do dentysty powinno się udać, już wtedy, gdy dziecko skończy pół roku. Wtedy pokazują się pierwsze ząbki. Dentysta (sprawdź protezy na implantach all-on-4) będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.


Powie w trakcie pierwszej wizyty, w jaki sposób czyścić dziąsła oraz ząbki a także podpowie, co warto zrobić, aby zapobiec próchnicy.

Takie kontrolne wizyty warto przeprowadzać co 3 miesiące. Zatem, szykując dziecko do pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym trzeba wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, podana w wyszukiwarce wyświetli ogromną listę pobliskich gabinetów dentystycznych. W internecie da się znaleźć opinie na temat wybranego stomatologa oraz zapoznać się z zaleceniami mającymi związek z pierwszą wizytą u dentysty.

Tags: zęby, gabinet, stomatologia