Jak trzeba usuwać odciski? Sprawdź, by pozbyć się trudności

Posted on 15/06/2019 7:12am

Wakacyjne spacery są bardzo przyjemne, lecz częstokrotnie cierpią na nich nasze stopy. Zwłaszcza, gdy nosimy niewłaściwe obuwie i zaczynają pojawiać się na nich odciski.

Stopy na plaży
Author: Al Lloyd
Source: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest zrobić usuwanie nagniotków, aby pozbyć się tego przykrego problemu? Zacznijmy od tego, czym jest odcisk. Jest to rogowaty, martwy naskórek, który powstaje w wyniku długotrwałego nacisku bądź obcierania się o brzegi obuwia. Jest kilka rodzajów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się robią, np. na spodniej części stopy powstają modzele. Jeżeli czujesz pieczenie, a potem kłujący ból, bez wątpienia jest to odcisk, dlatego musisz podjąć stosowne działania, by szybko się go pozbyć. Jak należy to zrobić? Zacznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu osób sprawdza się czosnek.Wypielęgnowane stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Na początek musimy wymoczyć stopy oraz starannie je wytrzeć, a później posiekać czosnek na cieniutkie plasterki i obłożyć nimi odcisk, który w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek trzeba przygotowywać dwa razy na dzień i po niedługim czasie przyniesie pożądane efekty. Zamiast czosnku można zastosować liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli albo szarego mydła.

Interesujesz się tym działem? Przeczytaj więc dalej (http://baborinstytutwroclaw.pl/) o tym wątku w następnym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Najlepiej jest samemu sprawdzić, jaka metoda będzie dla nas odpowiednia i posłużyć się nią w przypadku, gdybyśmy znowu mieli odciski. Jeśli domowe zabiegi nie będą pomocne, potrzebny będzie preparat na odciski z apteki, na przykład specjalny płyn, jakim smarujemy zmiany, aż będziemy w stanie usunąć odcisk . Należy uważać, aby nie używać płynu gdy mamy zmiany zapalne na skórze albo się skaleczyliśmy. Poza płynami dostępne są także plastry oraz maści, które systematycznie używane powinny w końcu rozwiązać nasz problem. Czasem jednak potrzebna może okazać się wizyta u lekarza, jaki w trakcie zabiegu usunie bolesną zmianę, a my znowu będziemy mogli cieszyć się normalnym funkcjonowaniem.

Teraz już wiesz, jak pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w przeciwnym razie odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, i w końcu nie będziesz mógł poruszać się bez bólu. Zainwestuj też w dobre, komfortowe buty, by następnym razem nie doprowadzić do takiej sytuacji. W przypadku pań natomiast najważniejsze jest zmieniać buty na niższe oraz wygodniejsze, aby nie spędzać całych dni w szpilkach.

Tags: stopy, plastry, odciski, modzele