Historia bardzo popularnego Ciechocinka, jego uzdrowiskowa i lecznicza oferta

Posted on 13/04/2019 7:41am

Nieliczne uzdrowiska w naszym kraju zyskały tak dużą sławę jak Ciechocinek, łącznie z tym że powstają o nich znane na cały kraj piosenki. A tak naprawdę wszystko zaczęło się od solankowych źródeł, które wykorzystywano już w czasach średniowiecza. Lecz współczesna historia tej miejscowości zaczęła się w roku 1836, gdy w jakimś dużym zajeździe zamontowano parę wanien do kąpieli. Było to początkiem uzdrowiska, jakie przez wiele kolejnych lat zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością.

Fontanna w Ciechocinku
Author: grego1402
Source: http://www.flickr.com
Otwierano coraz to nowe miejsca, w jakich były możliwe kąpiele, a wzrost liczby pensjonariuszy spowodował, że turystyczna rola zaczęła dominować coraz bardziej nad rolą przemysłową. Podczas 2 wojny światowej Ciechocinek spełniał dokładnie taką samą rolę jak poprzednio, tyle że z jego uroków mogli korzystać jedynie niemieccy żołnierze.

Potwierdzisz raczej, że powyższy artykuł jest nieschematyczny. Jeśli więc masz chęć przestudiować go lepiej, zobacz info (https://www.dietymedicago.pl/Kontakt.html) znajdujące się tutaj.

Lata powojenne przyniosły następny wzrost popularności tego miejsca, utrzymuje się ona po dziś dzień, bo cały czas Ciechocinek ma bardzo wysokie notowania wśród osób poszukujących leczniczych źródeł.

Obecnie oferta ośrodków w Ciechocinku to przede wszystkim pobyty leczniczo-uzdrowiskowe. Dużą grupę odwiedzających to miasto stanowią osoby ze skierowaniami na jakiś rehabilitacyjny turnus. W Ciechocinku leczy się schorzenia układu krążenia, nerwowego i problemy z drogami oddechowymi, właściwości lecznicze lokalnych źródeł używa się również przy najróżniejszych kłopotach z układem ruchowym, takich jak skrzywienia kręgosłupa, reumatyzm czy zaniki mięśniowe.Wyszkolona i doświadczona kadra medyczna i doskonały klimat sprawiają, że nawet kilkunastodniowy pobyt większości pacjentów może bardzo pomóc. Oczywiście Ciechocinek będzie także proponował mnóstwo możliwości komercyjnego leczenia, tamtejsze obiekty zaczynają się prześcigiwać z ofertą dla zwykłych turystów. Niezwykle popularne przykładowo jest odchudzanie ciechocinek - zobacz na zdjęciach - chętni skorzystać mogą z kompleksowych pakietów, które im pomogą szybko i co najważniejsze bardzo skutecznie pozbyć się niepotrzebnych kilogramów, a wszystko pod kontrolą doświadczonych lekarzy.

Tags: turnus, uzdrowiska, pobyty