Jaka powinna być pielęgniarka? Co ważne jest w przypadku wykonywania tego zawodu?

Posted on 05/07/2019 7:43am

Bycie pielęgniarką wymaga od takiej osoby konkretnych predyspozycji. Dużą wiedzę można przyswoić podczas kursów, jednak ważne są również odpowiednie cechy charakteru, które taka osoba powinna mieć, a tego przecież nie sposób się nauczyć.
schemat BHP
Author: STILL
Source: TILL


Co jest ważne w pracy pielęgniarki jak również czym zajmuje ktoś taki?


stomatolog
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Pielęgniarka ogólnie mówiąc opiekuje się pacjentami. Chodzi o podstawową opiekę pod kątem pielęgnacyjnym, jak i rehabilitacyjną, oraz jest dużym wSPArciem kiedy mowa i diagnostyce. Pacjent, który jest pod opieką pielęgniarską, musi mieć zapewniony dobry komfort. Zdarza się, że konieczna jest pomoc przy najprostszych czynnościach takich jak ubieranie się, jedzenie, czy zachowanie higieny.

Z pewnością nada Ci się dostęp za darmo (https://ogrodyusmiechu.pl/oferta/stomatolog-dzieciecy-krakow/) do naszej nowej witryny. Nie ociągaj się, tym bardziej jeśli zaintrygowały Cię opublikowane tu wpisy.

Dlatego widać, iż pielęgniarka musi potrafić zająć się osobom chorą, ale także posiadać specjalistyczną wiedzę, w czym pomogą także kursy pielęgniarskie.


Odnośnie wspomnianych koniecznych do tej pracy cech charakteru, to z pewnością konieczna jest spora ilość empatii. Pielęgniarka podczas pracy musi kierować się dobrem pacjenta oraz być osobą sympatyczną. Przy tym istotne, aby miała silną psychikę, gdyż każdego dnia będzie stykać się z cierpieniem ludzi i musi być na nie uodporniona. Pielęgniarka bowiem ma do czynienia z osobami w różnym stanie, przykładem może być specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek, jakie pracują na oddziałach gdzie leczy się raka.
W takich miejscach naprawdę trzeba mieć mocną psychikę, by być podporą dla pacjenta, a nie niepotrzebnie użalać się nad jego losem. Dla niektórych takie umiejętności są ciężkie do wyobrażenia, z tego względu też nie każdy nadaje się do tego zawodu.

Tags: SPA, kursy, umiejętności, sposób, osoba