Jakie leki powinni zażywać seniorzy?

Posted on 06/02/2024 10:38am

Osoby starsze, o wiele częściej niż osoby młodsze są narażeni na zbyt małą ilość makro-, mikroelementów oraz witamin.


Jest to spowodowane utratą apetytu, wieloma schorzeniami, jakie towarzyszą zmniejszeniem się funkcjonalności systemu trawiennego lub niewłaściwym nawodnieniem ciała.


wygląd - tableau
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek
Author: SXC.hu
Source: SXC.hu


Rodzina, jaka zamierza wzmacniać dziadka i babcię, często udaje się do apteki, żeby nabyć środek posiadający witaminy dla osób starszych. Jednymi z głównych odbiorców w tego typu miejscach jak apteka są właśnie seniorzy. osoby starsze często przyjmują znaczne ilości lekarstw, przy czym używanie "cudownych pigułek" na dowolne schorzenie nie jest korzystnym wyjściem. Ważna jest bowiem wiedza dotycząca tego, których elementów odżywczych tak naprawdę wymagają osoby w podeszłym wieku i dopiero na podstawie takich danych należy dobierać właściwy środek wzmacniający.
Ważne są niacyny z grupy B, ponieważ mają korzystny wpływ na tzw. funkcje poznawcze, a także na układ nerwowy i krwionośny. Osoby w podeszłym wieku muszą również brać kwasy omega 3, ponieważ posiadają one duże znaczenie w wypadku profilaktyki dolegliwości naczyniowo-sercowych i żywieniu plamki żółtej. Istotna jest również witamina K, D3 i wapń. Wspomagają one zachowanie nóg w dobrym stanie i posiadają wpływ na przeciwdziałanie wytwarzania się tzw. blaszki miażdżycowej. Niezwykle znana witamina C wzmacnia układ odpornościowy oraz przyspiesza proces gojenia się ran.


Witamina E z kolei hamuje mechanizmy starzenia się komórek, przez co ma wielkie znaczenie w wypadku dolegliwości nowotworowych.

Jeżeli uważasz, że ten materiał jest godny uwagi, to co powiesz, kiedy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tutaj i sprawdź.

Magnez i cynk wzmacniają układ nerwowy, a także korzystnie wpływają na obronne funkcje ciała. Suplementy diety dla osób starszych są dostępne w formie tabletek lub w postaci płynu.

Tags: dolegliwości, preparat, osoby