Jakie możliwości są dla osób, które nie chcą korzystać z leczenia w przychodniach NFZ.

Posted on 29/08/2018 3:33pm

Teoretycznie w naszym kraju każda ubezpieczona osoba ma bezpłatny dostęp do służby zdrowia. Tyle że z tą teorią bywa bardzo różnie, tak samo jak różnie bywa z dostępnością do lekarzy.


Niestety nasze lecznictwo boryka się z ogromnym brakiem pieniędzy, a to ma odbicie na możliwościach leczenia pacjentów. Niejednokrotnie limity przyjęć już po kilku miesiącach są wyczerpane, i później poradnia laryngologiczna w Poznaniu (najlepsza poradnia) będzie odsyłać ludzi z niczym. Często winę także ponoszą sami pacjenci, jacy zapisują się na terminy a potem nie przychodzą do lekarza, tym samym marnując miejsce. Takie możliwości odbijają się w negatywny sposób na zdrowiu chorych. Zamiast od razu przy wystąpieniu objawów choroby zaczynać leczenie, to należy czekać wiele tygodni, a po takim czasie dolegliwości często znacznie się nasilają.


chirurg ogólny poznań
Author: Baumit Sp. z o.o.
Source: Baumit Sp. z o.o.
[
pozycja
Author: Amy
Source: http://www.flickr.com
http://www.pco-poznan.pl/poradnia-angiologia


Mając na uwadze tę sytuację będzie zupełnie zrozumiałe, że coraz więcej ludzi zaczyna rezygnować z leczenia państwowego i decyduje się na przychodnie prywatne. W nich przeważnie nie powinno być żadnego problemu z szybkim dostaniem się do lekarza, jednak trzeba się liczyć z pewnymi wydatkami. Przeciętnie ceny wizyt zaczynają się od niecałych stu złotych, lecz niejednokrotnie dochodzą do tego badania i zabiegi, i wówczas koszty mocno idą w górę.

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach zaczynają też być pakiety zdrowotne wykupywane przez przedsiębiorstwa dla swoich pracowników. W takim pakiecie będzie bezpłatny dostęp do lekarza ogólnego, ale oprócz tego do wyboru będzie również kardiolog, laryngolog albo chirurg ogólny Poznań .

Tags: ginekolog, lekarz, zabieg, lekarzy, możliwości