Kiedy jest pomocna rehabilitacja i jakie istnieją jej rodzaje? O czym warto wiedzieć?

Posted on 02/04/2019 7:41am

Rehabilitacja ruchowa to bardzo ważna dziedzina rehabilitacji, natomiast czerpią z niej chorzy po różnego rodzaju urazach i operacjach ortopedycznych. Zyskują za jej sprawą także ludzie z problemami neurologicznymi, a także sportowcy, którzy troszczą się o zdrowie własnych mięśni oraz stawów. Jak wygląda tego typu rehabilitacja?

Możemy ją podzielić na dwa typy. Jeden to rehabilitacja ortopedyczna, kolejny to neurologiczna. Pierwsza z nich jest bardziej znana, dotyczy osób po długotrwałym unieruchomieniu. Drugi rodzaj, to znaczy rehabilitacja (więcej szczegółów) neurologiczna, jest dobra dla , którzy są po urazach ośrodkowego układu nerwowego, czyli mózgu oraz rdzenia kręgowego, po różnych nagłych stanach, które dotyczą mózgu, jak również w sytuacji przewlekłych chorób, przykładowo choroba Parkinsona albo też stwardnienie rozsiane.
rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/


Podstawowym elementem rehabilitacji ruchowej jest kinezyterapia. Dzięki temu można oddziaływać na konkretne partie mięśni. Jeśli chcemy widzieć rezultaty należy systematycznie ćwiczyć, czyli chory sam powinien o tym pamiętać. Najważniejsze zadanie osoby rehabilitującej to kontrolowanie wykonywanych ruchów, a także wsparcie w czasie ćwiczeń. Rehabilitant jest w stanie mówić w jaki sposób ćwiczyć, a także może wybrać określone ćwiczenia do danej grupy mięśniowej - zapoznaj się z ofertą rehabilitacji . Chociaż ćwiczenia nie należą do trudnych, to jednak sprawiają problem unieruchomionym osobom, są niestety również dosyć nieprzyjemne. Plusem jest natomiast duża skuteczność tej metody ćwiczeń. Do rehabilitacji ruchowej zalicza się również balneoterapię. Jest to temat, który obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne wiążące się z zastosowaniem wody ze źródła naturalnego.

W skład tej metody wchodzą więc różne natryski, kąpiele lub też masaże w wodzie. Zaleca się również wypijanie wód zmineralizowanych i inhalacje. Balneoterapia jest w stanie wyleczyć ciągłe stany zapalne. To którą metodę wybierzemy zależy od wielu rzeczy, a także od tego czy sami jesteśmy w stanie jeździć na regularną rehabilitację - . Sporo ludzi pobiera takie zabiegi w domu, są one bardzo popularne. Po dokładniejszym przeanalizowaniu okazuje się, iż jest trochę możliwości. Trzeba tylko poradzić się odnośnie typu rehabilitacji, który okaże się odpowiedni właśnie dla naszego schorzenia, w naszej sytuacji.

Tags: zabieg, Rehabilitanci