Kiedy pójść do psychologa? Sprawdź, jakie sygnały mogą spowodować twój niepokój

Posted on 20/08/2023 7:35am

Współczesne tempo życia sprawia, że nieraz nie mamy kiedy rozwikłać naszych problemów, w następstwie czego narastają oraz stają się coraz poważniejsze. Z niedużych trudności robi się większy kłopot, z którym niełatwo jest samodzielnie się uporać. Z tego względu wiele osób wymaga pomocy, którą oferuje psychoterapeuta Katowice.


Kiedy powinniśmy się do niego udać? Jest parę sygnałów wskazujących na potrzebnę skorzystania z usług specjalisty, jakich nie można ignorować, aby nie okazało się, że przez kryzys wpadliśmy w poważną depresję, wymagającą wiele środków, również medycznych, w celu jej pokonania.

Psycholog
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym takim sygnałem jest uświadomienie sobie swojej bezsilności. Nie dostrzegamy rozwiązania i zrzucamy całą winę na siebie, co nie jest właściwym podejściem. Pogrążamy się wyłącznie we własnym smutku, a wizyta u psychoterapeuty byłaby zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Rozmowa z nim pozwoli nam spojrzeć w kompletnie inny sposób na trudności, z którymi musimy się mierzyć, przez co łatwiej będzie nam je przemóc.

Drugim sygnałem może być niestabilność emocjonalna. Jeśli częstokrotnie wybuchasz płaczem albo złościsz się, wyładowując stresy na innych ludziach, możesz oddalić się od bliskich oraz stracić przyjaciół. Poważnym znakiem jest również poranne otępienie. Gdy każdego ranka nie masz sił, aby podnieść się z łóżka, przyszykować się do pracy albo zacząć wykonywać inne obowiązki, nie powinieneś tego ignorować. To jeden z bardziej znaczących przejawów, jakie powinny nakłonić nas do umówienia się na wizytę. Do częstych oznak depresji należą także bóle głowy czy brzucha, jakie nie wskazują na inne dolegliwości, małe poczucie własnej wartości, poczucie pustki, brak odczuwania zadowolenia z osiąganych sukcesów albo sugerowanie pomocy ze strony bliskich. Jeśli dojdzie do tego, iż pojawią się u ciebie myśli samobójcze, nie przekładaj dłużej wizyty. To wyraźny sygnał, że twoje problemy nie rozwiążą się same, ponieważ cała sytuacja za daleko już zaszła.

Wizyta u psychoterapeuty nie powinna być powodem naszego wstydu. Lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, niż pogrążać się narastających trudnościach. Obiektywne oko (prywatny okulista warszawa) innego człowieka, potrafiącego mierzyć się z wszelkiego rodzaju problemami, będzie dla nas odpowiednim wsparciem.

Tags: depresja, problemy, Psycholog, specjalista, wizyta, konsultacja