Kobiece problemy i bezpieczny zabieg, który robi się szybko oraz bez specjalnych komplikacji

Posted on 30/05/2019 7:05am

Mówi się, że panie są bardziej złożone od mężczyzn, czy to prawda a może fałsz? Jak się okazuje coś w tym jest i nawet nie trzeba zahaczać za bardzo w kwestie psychologiczne, aby to zrozumieć. Wystarczy zwrócić uwagę na budowę kobiecych narządów płciowych i problemy które z tego wynikają, żeby zauważyć, że coś jest na rzeczy. Przykład? Zabieg histeroskopii.

Rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny endoskopowy, za jego pomocą w nieinwazyjny sposób jesteśmy w stanie wyciąć z wnętrza macicy różne mięśniaki oraz polipy (przeczytaj więcej na stronie internetowej). Dzięki temu można także przeciąć zrosty wewnątrzmaciczne. Jak trzeba przygotować się do zabiegu, a jak sam operacja oraz czy występują niepożądane powikłania pooperacyjne? O tym w dalszej części artykułu. Przed operacją trzeba zastosować terapię hormonalną. Okres trwania wynosi od 2 do 4 tygodni. Robisię tak, by ograniczyć grubość ścian macicy lub zmniejszyć objętość obiektu który chcemy usunąć. Przed takim zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne oraz badanie stanu pochwy. Po tym gdy będą one zrobione lekarz może zalecić stosowanie przez określony czas globulek dopochwowych, aby zmniejszyć zanieczyszczenia bakteriami.



Lekarka
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopię operacyjną należy wykonać na początku cyklu, ale po ustaniu miesiączki. Zabieg ten robi się w znieczuleniu ogólnym. Osobie operowanej zakłada się wenflon, żeby przez jakiś czas podawać potrzebne leki podczas operacji.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość danych, odszukaj www, które posiada równie fascynujące dane.

Histeroskop, który jest używany podczas zabiegu ma większą średnicę aniżeli ten stosowany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, który pozwala wprowadzać mikronarzędzia. Do wycinania polipów albo mięśniaków używa się resetoskop. Najczęściej już 3 godziny po operacji możemy opuścić szpital, choć zdarza się, że trwa to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak wiele innych zabiegów, może doprowadzić do powikłania.

Interesują Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany (https://pl.babor.com/)! Wobec tego warto przeglądnąć następny wpis na interesujący nas temat, żeby zasięgnąć bardziej dokładnych treści.

Jednak notowane są one bardzo rzadko. Największe ryzyko komplikacji ma miejsce, kiedy wycinane są duże zmiany biegnące do wnętrza mięśnia macicy. Ryzyko powikłań jest także większe, kiedy mamy do czynienia z wadami wrodzonymi macicy. Z pewnością można zmniejszyć tego typu ryzyko, jeśli zdecydujemy się na rekomendowaną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała .

Tags: lekarz, zabieg, operacja, resetoskop