Kłopoty z biodrem lub kolanem - co zrobić

Posted on 03/02/2020 7:31am

W różnym wieku możemy mieć różne schorzenia, czasem bierzemy udział w wypadku, które też ma bardzo duży wpływ na naszą sprawność ruchową. Bywa, że nasz układ ruchowy może być zniszczony. Nie zawsze chodzi o zupełne unieruchomienie wiążące się z kłopotami kręgosłupem. Czasem wiąże się to z problemami ze stawami. Bardzo często kłopoty wiążą się ze stawem biodrowym lub kolanowym.


osoby starsze
Najczęściej takie problemy mają również osoby zbyt intensywnie ćwiczące. Na szczęście współczesna medycyna posiada własne metody na problemy z biodrem czy kolanem. Sposobem okazuje się endoproteza biodra, jeśli mamy kłopoty z poruszaniem ze względu na staw biodrowy lub endoproteza kolana , jeżeli problemem jest staw kolanowy. Ale prawda jest taka, że profesjonalny sportowiec odczuje różnicę i nie będzie w stanie raczej wrócić do sportu na sto procent. Wiadomo, że obecnie medycyna może działać cuda, ale trzeba nie zapominać, że nasz organizm też ma swe limity i nie możemy go przeciążać, w szczególności po wstawieniu implantu do układu ruchowego. Wiadomo, że bardzo wiele zależy również od tego ile części stawu musiało zostać wymienione. Z tym wiąże się też czas powrotu do zdrowia.


kolano - zdjęcie rentgenowskie
Author: Lena
Source: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste W obecnych czasach istnieją różne sposoby leczenia kłopotów, które wiążą się z układem ruchowym. Dawniej jedyną opcją była endoproteza, a jeszcze wcześniej laska. Teraz komorki macierzyste powoli stają się najbardziej pożądaną formą leczenia. Oczywiście wszystko jest zależne do stopnia uszkodzenia czy to w stawie kolanowym czy też problemów ze stawem biodrowym. Często potrzebna okazuje się endoproteza, jednak, jeżeli ktoś jest sportowcem to wybiera się dla niego rozwiązania powiązane z komórkami macierzystymi. Sportowiec przez ciągłe uprawianie sportu może mieć problemy z bólami kolan. A dzięki terapii z komórkami macierzystymi można taki ból zniwelować albo doprowadzić do jego zniknięcia. Tak samo, kiedy kłopoty ze stawami są związane z jakimś urazem. Najistotniejsze jednak żeby przez okres rekonwalescencji nie przeciążać stawu. Sporo osób nie jest w stanie wytrzymać bez ćwiczeń i w ten sposób rujnują sobie całkowicie swoje stawy, do tego stopnia, że nie są w stanie wrócić do sprawności na poziomie, który pozwala ćwiczyć. Dlatego najważniejsze są polecenia lekarza, po zabieg.

Tags: sportowiec, kręgosłup, Leczenie, uraz