Kłopoty ze wzrokiem u starszych osób są niezwykle często spotykane

Posted on 22/06/2018 3:04am

Organizm ludzi nie zupełnie jest przystosowany do życia tak intensywnego jak obecnie wiedziemy. W dawnych czasach, ludzie żyli około 30 lat, stąd też nie spotykane były wówczas niektóre schorzenia. Nowotwory, cukrzyca, żółtaczka, to tylko są symbole popsucia naszych tkanek, spowodowane ich starzeniem się oraz niezdrowym odżywianiem. Persony starsze także zmagają się z wadami oczów - starczowzroczność jest częstą przypadłością. Jak sobie z tym radzić?


okulista badający starszą kobietę
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Niestety, im jesteśmy starsi tym mocniej nasz wzrok na tym cierpi. Jeżeli jeszcze tylko chodziłoby o dalekowzroczność to nie byłby to na tyle wielki kłopot. Lecz pojawiają się choroby, które znacznie utrudniają egzystencję ludziom w podeszłym wieku. Starczowzroczność jest bardzo kłopotliwą przypadłością, nierzadko wiodącą do totalnej ślepoty- starczowzroczność.

Na szczęście technologia idzie na przód i z większością chorób możemy już się zmagać. Dzięki wynalezieniu specjalnych laserów, możliwe są operacje na tak wrażliwym narządzie jak oko, nieszkodliwie, łatwo i bezpiecznie. Niestety, koszta są często znaczne. Jeśli trapi cię witrektomia cena zabiegu może przyprawić o ból głowy. Wyleczenie trywialnej jaskry to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Na szczęście znacznie więcej procedur, także tych z użyciem specjalistycznych sprzętów jakim jest laser, jest refundowanych ze skarbu państwa. Pozwala to osobom niezbyt majętnym, chorym na starczowzroczność, normalnie funkcjonować. Aby przekonać się, czy zabieg który pragnąłbyś wykonać jest sponsorowany, wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednią sentencję, np. "witrektomia cena".

Pojawi nam się szereg wyników z linkami do przeróżnych przychodni okulistycznych. Większość z nich ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeżeli na naszą chorobę nie przysługuje rabat, jeszcze nic straconego. Trzeba zorientować się w cenach za te same procedury za granicą, na przykład w Czechach. Laser jest tam bardzo upowszechniony, nie jest nowinką tak jak w Polsce, dlatego też ceny za jego udostępnienie nie powinny być za bardzo wygórowane. www.optegra.com.pl


starsza kobieta podczas zabiegu korekcji wzroku
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Starczowzroczność to choroba, jak sama nazwa wskazuje, dotykająca osoby w podeszłym wieku. Niestety, w naszym kraju staruszkowie to w większości osoby ubogie, gdyż nie pracują zawodowo, żyjąc wyłącznie ze skromnej emerytury. Na szczęście wiele operacji jest refundowanych przez NFZ, jednak nie wszystkie. Mocniej zaawansowane dolegliwości należy wciąż pokrywać z własnej kiesy .

Tags: choroby, organizm, laser, Ślepota, wady