Kosmetyki przyszłości - realna szansa na długie, zdrowe życie czy zwykła fantastyka naukowa

Posted on 26/09/2019 9:38pm

Kto z nas nie pragnąłby żyć wiecznie? Pomimo że kolejne pokolenia biologów molekularnych wykonują swoją trudną pracę eksperymentalną, jak dotąd żaden z nich jeszcze nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie - czy eliksir przedłużający życie zostanie w końcu odkryty?


ovobiovita initium
Author: South Yorkshire Fire & Rescue
Source: http://www.flickr.com


kontuzje
Author: Hästens
Source: Hästens


filtry
Author: Dafi
Source: Dafi


Dla ludzi zajmujących się nauką karnozyna nie stanowi nowego odkrycia. Stanowi związek będący dwupeptydem. Naturalnie syntetyzowany jest on z udziałem dwóch odrębnych aminokwasów. Przypisuje się mu szczególne właściwości. Do głównych zadań należy udział w procesach antyoksydacyjnych. Dotyczą one usuwania niesparowanych elektronów w atomach tlenu. Tego typu zadania chronią DNA przed uszkodzeniami, a w konsekwencji przeciwdziałają obumieraniu komórek oraz zwalniają procesy starzenia organizmu. Pomimo swojej dobroczynnej roli, zarówno karnozyna, jak i ovofosfolipidy stały się popularne stosunkowo niedawno. Opinia publiczna zainteresowała się nimi dopiero w ostatnich latach. Preparat znany jako Ovobiovita Initium stanowi aktywną kombinację związków, które wykazują udowodnione działanie zdrowotne. Regulując gospodarkę mineralną w sytuacji stresu, wspomaga organizm w zmaganiach przeciw chorobom cywilizacyjnym. Wprawdzie cena preparatu jest stosunkowo wysoka, ale wzbogacona struktura może okazać się niezwykle opłacalna. Bez względu na wszystko, kondycja zdrowotna powinna zawsze stać na pierwszym miejscu.
Czy nowatorskie specyfiki pomogą wygrać walkę z chorobą Alzheimera, powiedzą stop nawracającym depresjom, czy przedłużą życie? Eksperymentatorzy są dobrej myśli. Jednakże, na namacalne dowody będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż nauka rządzi się swoimi prawami. Wymaga wiele czasu oraz ciężkiej pracy badaczy.

Tags: dom, życie, wiek