Wydatki z których muszą sobie zdać sprawę chorzy, jacy chcą usuwać kataraktę.

Posted on 22/06/2018 6:20am

Każdy, kto decyduje się na operację usuwania katarakty musi wnikliwie dowiedzieć się nie tylko jak przebiega operacja, ale i jakie koszty są związane z jego wykonaniem. Koszty z których muszą sobie zdać sprawę chorzy, którzy będą chcieli usuwać zaćmę zależą oczywiście od tego, czy ktoś decyduje się na leczenie w prywatnej klinice, bądź też czeka na operację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Aczkolwiek przyznać należy, że z tej drugiej możliwości robi użytek coraz mniejsza liczba pacjentów. Kolejki u specjalistów są długie, a kiedy wzrok się pogorszy to trzeba działać bezzwłocznie. Szczególnie, jeśli schorzenie wzroku dotknie młodych ludzi.


operacja
Author: Sadasiv Swain
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób wobec tego w tym momencie zdecydowanych jest na wykonanie zabiegu prywatnie. Wówczas cena operacji zaćmy będzie obejmować: kwalifikację medyczną przed przeprowadzeniem zabiegu, konsultację anestezjologiczną, znieczulenie kroplowe oraz zazwyczaj dwie wizyty po wykonanym zabiegu. Na dodatek, sam koszt zabiegu obejmuje to, którą techniką jest zabieg wykonywany. W związku z tym chory musi wybrać się do takiej kliniki, w której wszystko będzie zrobione stricte pod jego konkretny przypadek. Od samego początku powinien też być poinformowanym o wydatkach, jakie go czekają w ramach podjęcia się zabiegu.
Będzie jeszcze inna możliwość operowania zaćmy, polegająca na tym, że pacjenci - (pielęgniarstwo zachowawcze specjalizacja) poddają się zabiegowi poza Polską, w obrębie Dyrektywy Transgranicznej. To obecnie popularne wyjście, chociażby z takiego powodu, że wyklucza czekanie w kolejkach, a na dodatek pacjenci będą mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony prędko. Określone zapisy w Dyrektywie odwołujące się do usuwania katarakty zawarte są pomiędzy Czechami a Polską. Chory poniesie początkowo koszty zabiegu, jednak w ramach przepisów UE koszty takie są refundowane później przez polski NFZ. Chory zobowiązany jest do zaprezentowania kompletnej dokumentacji medycznej na podstawie której przyznawana pozostaje refundacja. O ile proceder przebiegnie tak jak należy to pieniądze można otrzymać do trzydziestu dni od terminu przedłożenia podania - sprzedaj.


Wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Usunięcie zaćmy to zabieg, jaki w tym momencie jest przeprowadzany szybko, poza Polską. Również w polskich ośrodkach zdrowia będzie możliwość się na niego zdecydować, jednak kiedy choremu będzie zależeć na szybkim wykonaniu zabiegu to powinien decydować się na zabieg w prywatnej klinice. W tych dwóch wypadkach pacjenci muszą zdawać sobie sprawę z przewidywanych kosztów operacji.

Tags: Pacjent, zabieg, koszt, operacja