Laseroterapia siatkówki jest to sposób leczenia polegający na wykorzystaniu laserów wysyłających fale o różnej długości.

Posted on 13/04/2019 8:47am

Dzięki temu lekarz jest w stanie przyczynić się do wyleczenia wielu dolegliwości siatkówki, np. jaskry, retinopatii cukrzycowej czy zakrzepów naczyń. Na czym polega działanie laseroterapii i co należy wiedzieć, jeżeli i my jesteśmy zdecydowani na ten zabieg? Wspomniana laseroterapia nade wszystko to punktowe naświetlanie zmian patologicznych siatkówki przy pomocy lasera. Przez to niszczone są niewystarczająco ukrwione części siatkówki, co powstrzymuje rozwój określonej przypadłości oraz nie pozwala na wystąpienie powikłań. Co więcej przedstawiana metoda leczenia ma właściwości redukujące obrzęk siatkówki, a także minimalizuje niebezpieczeństwo jej odwarstwienia.


Oczy
Author: Kimberley Struwig
Source: http://www.flickr.com
Każda instytucja medyczna może zastosować inny laser, najistotniejsze to zdecydować się na lekarza mającego doświadczenie i wiedzę, w jaki sposób obchodzić się z urządzeniem, jakie powinno być najlepszej jakości. Tylko w takim przypadku nie będziesz musiał obawiać się o powikłania, które we właściwie wykonanym zabiegu nie powinny wystąpić. Ich ryzyko jest nieduże. Występują bardzo rzadko, a można do nich zaliczyć m.in. mroczki pojawiające się przed oczyma lub ograniczenie pola widzenia. Prawdopodobne jest również podrażnienie oka, które może trwać do kilku tygodni.

Jeżeli mamy jakieś obiekcje, musimy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz zweryfikować czy wszystko podąża we właściwym kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki należy jeszcze dodać parę istotnych informacji dla samego pacjenta, aby mniej się denerwował i zdawał sobie sprawę, co go czeka. Na początek badana jest ostrość wzroku, zaś później pielęgniarka podaje krople, jakie rozszerzą źrenice oraz znieczulą oko.

Ten pełny opis (https://www.przychodniazycie.pl/308,Medycyna-pracy.html) zawiera dane, które omawiają dany temat, zatem jeżeli masz chęć zgłębić temat - zapraszamy do nas!

W dalszej kolejności dochodzi do samego naświetlania, podczas jakiego możliwe jest odczuwanie lekkiego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć trudność w widzeniu. Po zabiegu pacjent nie powinien kierować pojazdami.


Orientując się, jak się odbywa laseroterapia siatkówki, łatwiej będzie ci podjąć decyzję co do jej zrealizowania. Jeżeli chcesz znaleźć więcej informacji, najlepiej odwiedź placówkę medyczną, w jakiej planujesz mieć zabieg, a dowiesz się koniecznych szczegółów i rozproszysz podejrzenia, które cię martwią. Więcej informacji w tym temacie odnajdziesz tu: .

Tags: laser, laseroterapia, metoda