Laserowa korekcja wzroku: fakty i mity

Posted on 29/08/2018 4:22pm

Wady wzroku dotyczą już nieomal jednej drugiej Polaków. Potrzebujesz na zawsze zdjąć binokle albo soczewki kontaktowe? Laserowa korekcja wzroku naprawia wzrok i przywraca całkowitą ostrość widzenia. Wady wzroku robią się coraz to bardziej rozpowszechnioną przypadłością nowoczesnej cywilizacji. Lekarze okuliści alarmują, iż już nieomal jedna druga Polaków cierpi na krótkowzroczność. Wielu z nich fantazjuje o tym, ażeby pozbyć się okularów czy soczewek kontaktowych i zdołać zauważać wszystko w pełnej ostrości. Dzisiaj możność całkowitego pozbycia się wady wzroku daje wyłącznie laserowa korekcja wzroku.

Badanie wzroku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekta wzrokuwzroku (wypróbuj w promocji badanie wzroku u optyka: fabrykaoptyka.pl/badanie-wzroku-wizyta/) jest pewną alternatywą dla tradycyjnych okularów i soczewek kontaktowych. Okulary są metodą poprawiania wady, z kolei laser jest metodą przywracającą całkowitą ostrość widzenia. Pacjenci, którzy przeszli zabieg laserem zaręczają, że poprawa widzenia dostrzegalna jest niezwłocznie po jego zakończeniu. Jak przebiega zabieg ? Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jest przez cały czas czuwający oraz ma kontakt z medykiem. Po podaniu kropli znieczulających do oczu, kolejnym etapem zabiegu jest poszerzenie jak też unieruchomienie powiek. Potem dochodzi do najważniejszego momentu, a więc zastosowania lasera. Laser, jaki jest stosowany w trakcie zabiegu wyróżnia się wyjątkową precyzją. Jeżeli pacjent zapomni o tym, że powinien patrzeć przed siebie i odwróci na sekundę wzrok, laser sam wyłączy się. Nie ma zatem żadnych obaw, iż laser zostanie nieplanowanie skierowany w inne strefy oka.Kto poddać się może laserowej korekcie wzroku - optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Katowice -? Laserową korekcję wady wzroku możemy przeprowadzić u prawie każdego chorego. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Jednostka musi mieć unormowaną wadę wzroku, więc laserową korekcję wykonuje się po ukończeniu dwudziestego roku życia. Wszyscy pacjenci poddawani zostają przedtem badaniom kwalifikującym. W czasie nich mogą wystąpić następujące przeciwwskazania: prędki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem, katarakta, jaskra, zapalne choroby oczu, rozrusznik serca, ciąża a także laktacja, choroby autoimmunologiczne.

okulista
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Czy laserowe operacje oczu musimy powtarzać? Celem zabiegu jest trwała korekcja wady wzroku. Jak znaleźć klinikę wykonującą tego typu zabiegi? Starczy uruchomić pecet i wpisać: laserowa korekcja wzroku opinie.

Tags: laktacja, zabieg, cywilizacja