Masaż jako świetna forma relaksu i rehabilitacji

Posted on 07/10/2019 1:54am

Każdego rodzaju masaże to nie wyłącznie świetna odmiana spokoju i odpoczynku dla całego ciała, ale również rehabilitacja w przeróżnego typu chorobach. Mechanizm działania masażu jest bardzo zawiły.


masażysta w trakcie wykonywania masażu
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Masaż leczniczy żąda drobiazgowej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, w związku z tym powinien być dokonany przez specjalistę rehabilitanta. Masaże zdrowotne usprawniają system ruchu, aktywizują tkankę łączną, także zakończenia nerwowe na skórze- masaż leczniczy. Pacjenci po urazach, bądź w niedowładzie części ciała, posiada możliwość powrócić do zdrowia, albo odzyskać sprawność właśnie dzięki technikom masażu leczniczego.Zwykle wykorzystuje się sekwencję 10 zabiegów po jednym dziennie, bądź co drugi dzień.

Masaże stosuje się również w sytuacjach pourazowych, wadach sylwetki, także bólach mięśni kręgosłupa i bólach grzbietów. Winny z niego korzystać także osoby po udarze mózgu, krwotokach, także w wypadku zaniku mięśni. Rehabilitant do każdego gatunku choroby dobiera właściwy komplet ćwiczeń. Niemniej jednak zlecenie na takiego typu rehabilitację wypisuje na ogół lekarz ortopeda- ciekawa strona.


Bardzo modny pośród pacjentów jest masaż relaksacyjny, jaki pomaga się zrelaksować, rozluźnić mięśnie, uspokoić. Są również świetnym dodatkiem do zajęć wykonywanych w czasie fizjoterapii. Są one bardzo efektywne w przypadku minimalizowania bólu kręgosłupa, stawów, mięśni, również uciążliwych bólów głowy. Chociaż gabinety masażu są bardzo oblegane, należałoby zastanowić się, który masaż w największym stopniu przypadnie nam do gustu i wspomoże nasze zdrowie.

Tags: choroby, kuracja, terapia, Rehabilitacja, schorzenia, fizjoterapia