Masaż Shantala – czym właściwie się wyróżnia i gdzie poznasz jego tajniki?

Posted on 11/11/2021 7:18am

Słyszałeś o masażu Shantala? To hinduski masaż dla niemowlaków, który staje się coraz bardziej popularny także na polskim gruncie. Wielu rodziców interesuje się, jak masować delikatne ciało swojego maleństwa i czy to faktycznie przynosi pożądane efekty?
kurs msażu
Author: Tim Bartel
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, gdzie najlepiej jest poznać masaż Shantala, o którym więcej w tym miejscu - strona Centrum Szkoleniowego Soyer.

Na tej stronie znajdują się warte zainteresowania wątki, ale przeczytaj także inne tematyczne wątki, ponieważ one również zapewne Cię zainteresują.

Kurs to właściwa droga dla każdego interesującego się nim człowieka, ponieważ umożliwia poznać najnowsze techniki jego robienia, a nawet dostać uprawnienia do jego przeprowadzania, jeśli pracujemy jako fizjoterapeuta, masażysta lub jesteśmy mamy etat w służbie zdrowia na oddziale położnictwa, trzymając pieczę nad świeżo upieczonymi mamami i ich dziećmi.

masaż Shantala
Author: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com
Kursy pozwalają też uczyć rodziców najlepszych metod uspokajania swojego bobasa, aby pomóc mu w spokojnym zasypianiu, a także wzmocnić jego odporność oraz poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Masaż Shantala ma niejedną zaletę i można go stosować u maluszków od drugiego miesiąca życia. Tak jak przed momentem wspomniano, ma działanie odprężające, a zarazem jest wyjątkową formą bliskości między maluchem a jego rodzicem. Najistotniejsze jest odpowiednie wykonywanie ruchów, toteż osoby, które ukończą kursy i pracują z rodzicami muszą precyzyjnie pokazać im, w jaki sposób samodzielnie przeprowadzać taki masaż w domu.

Stosowne ruchy pozwalają wyzbyć się stresu, iż coś zrobimy źle i wyłącznie zrobimy krzywdę brzdącowi, zamiast mu pomóc.

Prezentowany materiał jest dla Ciebie interesujący? Z pewnością zainteresuje Cię również oferta (https://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany-winogron/), która ma podobne kwestie.

Pociechy od razu wyłapują lęki, więc ruchy powinny być pewne, a tym samym delikatne. W pokoju nie może być zimno, z rąk zaś trzeba zdjąć wszelką biżuterię. Tak samo powinniśmy zweryfikować czy nasze paznokcie nie są za długie, by przypadkiem nie zadrapać delikatnej skóry niemowlęcia. Poza tym nie można mieć chłodnych rąk, ponieważ maluch szybko zacznie płakać. Ważną kwestią jest również pora masowania – nigdy nie można tego wykonywać od razu po jedzeniu. Najlepiej jest masować dziecko przed karmieniem bądź pewien czas po nim, by bobas nie odczuwał dyskomfortu. Dobrze też stosować olejki, które wcześniej odrobinę podgrzewamy w miseczce.



Warto jest skrupulatniej zaznajomić się ze sztuką masażu Shantala, szczególnie jeżeli niedługo będziemy mieć dziecko. Zaprezentowany masaż jest wyjątkowo dobry dla maluchów niejednokrotnie cierpiących na kolki czy mających inne trudności z brzuszkiem - portal Dom Szkoleń Soyer wejdź.

Tags: dziecko, kursy, masażysta