Na czym polega wybielanie zębów Wałbrzych

Posted on 20/06/2022 11:12am

Każdy z nas marzy o zdrowych, ładnych białych zębach. Niestety, nie zawsze jest to dane. Każdy indywidualnie musi dbać o piękne uzębienie przez codzienne dbanie o higienę jamy ustnej i regularne odwiedziny u dentysty. W obecnych czasach, gdy możności dentystyczne zdają się nie posiadać końca, wybielanie zębów Wałbrzych, czy usuwanie przebarwień nie jest niczym osobliwym.

uśmiech
Source: pixabay.com
Powodem przebarwień może być wada wrodzona, przyjmowane medykamenty, czy też cecha indywidualna.Przeważnie jednak okazuje się, że popijamy sporo kawy, herbaty, palimy papierosy i niezbyt starannie szczotkujemy zęby. Rozjaśnianie nie jest szkodliwe dla budowy zęba, albowiem nie jest to przemiana odcienia tkanek zęba, wyłącznie jego rozjaśnienie. Pod wpływem substancji chemicznych zawarte w szkliwie ciemne przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Mieszaniny stosowane w trakcie zabiegu nie nadwątlają szkliwa i nie powiększają skłonności na próchnicę. Czasami zęby pod działaniem kontaktu z materiałami wybielającymi przez jakiś czas stają się wrażliwe. Wtenczas przez parę dni do paru tygodni ugryzienie kwaśnego owocu, chłodny, bądź gorący napój powoduje ból. W takim wypadku powinno się używać pasty do zębów nadwrażliwych. Żel i laser, również lampy to strategia natychmiastowa, zapewnia rezultat po jednej wizycie. Dentysta pokrywa uzębienie żelem, a później laserem, czy profesjonalny dentystapą podgrzewa nałożony żel, aby przyspieszyć utlenianie przebarwień.białe zęby
Source: pixabay.com
Wybielanie nie jest wskazane przy nadwrażliwości zębów, odsłoniętych szyjkach i zmniejszonej tolerancji na ból. Przed zabiegiem jakiekolwiek uszkodzenia szkliwa muszą pozostać zalane powłoką oddzielającą, ażeby preparat nie przedostał się do zęba . Świetnym, aczkolwiek drogim wyjściem są licówki. Rozważhttp://www.a2stomatologia.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/?ądanych efektów. Na oszlifowane zęby nakłada się cieniutkie porcelanowe nakładki. Protetyka Wałbrzych zajmuje się odtwarzaniem pierwotnego kształtu zębów po stracie zębów naturalnych, albo po ich trwałym uszkodzeniu. Do odtworzenia pierwotnych zębów używa się dopełnienie protetyczne. Mogą one być stabilne, ruchome, albo kombinowane, złączone z uzupełnieniami stałymi.

Tags: uzębienie, laser, preparat, zgryz