Nasze społeczeństwo zmaga się z jedną z cywilizacyjnych chorób

Posted on 19/11/2019 11:15am

Jaką? Nadwagą. Bardzo wielu ludzi nie jedynie w dojrzałym wieku, lecz też dzieci czy nastolatków dotyka ten problem. Niestety odrobinę lekceważy się ten problem, a następstwa otyłości mogą być naprawdę niebezpieczne dla zdrowia.


Od czego to się zaczyna? Głównie brak ruchu i siedzący tryb życia - to najogromniejsi sympatycy otyłości, no i oczywiście nader tłusta dieta.
Szpital Nouvel Hopital d’Estaing
Author: Reynaers Polska
Source: Reynaers Polska


Dietetycy biją na alarm - coraz więcej nastolatków i dzieci w okresie szkolnym zmaga się tak samo z nadwagą jak i otyłością. Szkolne sklepiki funkcjonują jednakże swoim trybem i proponują młodzieży w przeważającej części niezdrowe przekąski. Wychowanie fizyczne dwa, czy trzy razy na tydzień po godzince - to zdecydowanie za mało, by wykluczyć ten kłopot. Kilkunastominutowe ćwiczenia nie wyeliminują go, jeżeli nastolatkowie ciągle będą nieodpowiednio się odżywiać. Zawyżenie liczby zajęć ruchowych mogłoby przynieść zbyt małą tylko poprawę, ponieważ Ci, którzy nie lubią ruchu i tak się swoimi wymówkami z tego wykręcą. Powinno się zatem propagować i namawiać do zmiany zarówno stylu życia, jak i sposobu odżywiania.

Zajmują Cię gadżety? Więc bądź na czasie (https://www.swiatleku.pl/category/testy-diagnostyczne-paskowe)! Dlatego powinieneś przejrzeć następny wpis na ten temat, żeby dojść do bardziej szczegółowych wiadomości.

Do systematycznego ćwiczenia ciała nie wskazane jest nikogo przymuszać, gdyż to nie na tym polega. Rodzicu, pokaż swoją postawą, iż systematyczne ćwiczenia można polubić - przykład musi wyjść od nas. Jeśli my będziemy aktywnie spędzać wolny czas, a nie przed komputerem, dzieci będą brać z nas przykład.
Zróbmy wszystko, by zapobiec tej cywilizacyjnej epidemii. Duża otyłość w młodzieńczym wieku skutkuje dużą liczbą chorób w przyszłości, szkoda więc dzieci czy młodzież na to narażać.

Tags: sklep, natura, lek, problem