Niezadowolenie, przygnębienie – stan depresyjny czy melancholia?

Posted on 09/12/2022 8:02am

Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni stają się coraz krótsze, niektórzy z nas zauważają, iżz każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, melancholia i ciągłe, pesymistyczne myśli przeszkadzają cieszyć się życiem. Aż nadchodzi chwila, że brakuje im sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest istotnym problemem, który przejawia się głównie nieprawdopodobnym i trwałym obniżeniem nastroju.

Innymi niecodziennymi przejawami choroby są: lęk, frustracja – ciągłe niezadowolenie, żal. Przy podejrzeniu depresji należy skorzystać z pomocy lekarza psychoterapeuty (Zdobądź więcej info), który na podstawie obserwacji i badania postawi rozpoznanie czy konieczna jest konsultacja psychiatryczna. Psychoterapeuta Wrocław pomoże zaakceptować chorobę i nauczyć jak z nią żyć, zwłaszcza pacjentom przywykłym do wcześniejszej aktywności. Swój czas i całą uwagę skieruje tylko na nas. Dzięki terapii, zdobędziemy nową wiedzę, zrozumiemy swoje potrzeby, motywy działań, uzyskamy wgląd w pragnienia, nauczymy się nawiązywać i dbać o odpowiednie relacje z innymi ludźmi. Psychoterapeuta psycholog polski w berlinie Wrocław pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje utrudniające życie objawy.

Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji zimową porą jest niewystarczająca ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego zaburzenia jest wspomniana fototerapia. Dostrzeżono, że dawka sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych. Fototerapię można łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi. Mają one zwalczać chorobę i złe nastroje. Lekarstwa dostać można na receptę, wyjątek stanowią preparaty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem. Wskazane dla chorych okazują się też zimowe wyjazdy do ciepłych krajów. Zalecane jest także unikanie stresujących sytuacji, a także zrezygnowanie z obowiązków w tym trudnym czasie. Warto także częściej w miarę możliwości nie rezygnować z kontaktów towarzyskich oraz polubić codzienne spacery .

Tags: czas, hormony, depresja, Leczenie, pomoc, relacje