Nowe sposoby korekcji wad wzroku.

Posted on 18/06/2022 7:16am

Od wieków człowiek męczy się z różnymi chorobami i defektami fizjologicznymi, które kopmlikują współistnienie w mieście.

Niby nie najgorszymi z nich, ale utrudniającymi odpowiednie odbieranie świata, są wady wzroku. Astygmatyzm jest powszechnie znanym schorzeniem aparatu wzroku, lecz mało z nas wie, na czym on bazuje. Sporo ludzi mających tę wadę, nim zdecyduje się na spotkanie u optyka, przez dłuższy czas twierdzi, iż wyraźność ich widzenia nie uległa pogorszeniu, lecz oczy bardziej się męczą.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to tym, że rogówka nie ma powierzchni równej lecz ma mikroskopijne chropowatości na swojej powierzchni. W konsekwencji, wiązki świetlne nie przecinają się w jednym punkcie i ukazują rozmazany obraz na siatkówce. Jest to bardzo częsta wada, czasem niepotrzebna jest wizyta u okulisty, leczy się ją w czasie, gdy uniemożliwia codzienne prace. Żeby dowiedzieć się więcej o leczeniu astygmatyzmu wystarczy wpisać frazę: „astygmatyzm operacja cena”- zobacz przykładowo: astygmatyzm operacja Od wielu lat w Europie, możliwa jest laserowa korekcja laserowa wzroku. Nie zalicza się ona do niedrogich operacji, ale wyróżnia się dużąskutecznością i małą inwazyjnością

Dzięki jej przeprowadzeniu chory nie potrzebuje więcej używać soczewek. Z tej metody skorzystałojuż wiele milionów ludzi na całym świecie. Istotą zabiegu jest precyzyjne utworzenie kształtu rogówki oka w ten sposób, by wlatujące do niego wiązki świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły ostry obraz. Parametry wiązki światła laserowego ustawiane są oddzielnie dla każdego oka w oparciu o informacje zebrane podczas diagnozowania pacjenta. Laser excimerowy, bo taką nosi nazwę,niszczy w trakcie zabiegu następne bardzo cienkie powłoki rogówki, aż do całkowitego zniszczenia nierówności jej powierzchni.okulista w swoim gabinecie
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Istnieje kilka metod laserowej korekcji używanych dziś w naszym kraju . Jedną z nich jest metoda PRK, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu wiązką lasera jej powierzchniowych warstw. Po zabiegu rogówka potrzebuje kilku dni na odbudowę nabłonka. Na ten czas zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która jest usuwana po upływie około tygodnia. Dzięki użyciu lasera do korekcji wad wzroku, człowiek nie potrzebuje używać okularów lub soczewek. Metoda ta nie jest nowinką techniczną, a sprawdzonym przez miliony ludzi zaawansowanym zabiegiem, który gwarantuje pełną skuteczność. Ponadto, zabieg usuwanie pieprzyków Kalisz jest w pełni programowalny i w całości wykonywany przez oprogramowanie komputerowe. Dlatego pomyłka lekarza nie wchodzi w grę.

Tags: wzrok, oczy, optyk, lekarz, okulista, wady