Olejki stosowane w preparatach kosmetycznych oraz ich działanie

Posted on 03/03/2021 7:57am

Olejki są stosowane w wielu kosmetykach, które stosujemy codziennie. Moda na pielęgnację ciała przy ich pomocy sprawiła, iż nie kojarzą nam się już jedynie z tłustą oliwką dla maluszków, a z kosmetykami o dobroczynnym działaniu oraz przyjemnym zapachu. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że niektóre olejki dają właściwości łagodzące, rewelacyjnie wpływają na stan naszego organizmu.

zapachy, perfumy
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle popularne perfumy FM wzbogacone są w olejki eteryczne, które zapewniają piękny zapach i jednocześnie pozwalają na jego długie utrzymywanie się na skórze. W skład perfum FM wchodzą składniki zapachowe, czyli olejki, które pozyskiwane są z liści, kwiatów oraz roślin (sprawdź sam). Olejki doskonale wpływają też na łagodzenie stanów zapalnych, dlatego gdy mamy kłopoty ze stanem zapalnym w obrębie jamy ustnej, najlepiej postawić na Listerine. W składzie tego produktu znajdują się olejki, które sprawiają, iż wyeliminowane zostają bakterie, które zagrażają naszej jamie ustnej. Dokładniej mówiąc w płynie Listerine znajdują się olejki: eukaliptusowy, tymolowy, mentolowy, wspomagane przez salicylan metylu.

Olejek eukaliptusowy przynosi mnóstwo korzyści zdrowotnych. Jak sama nazwa wskazuje, pozyskiwany jest z liści rośliny – eukaliptusa, który jest jednym z najwyższych drzew na świecie. Spora popularność, którą cieszy się olejek eukaliptusowy sprawiła, iż na szeroka skalę zaczęto stosować go zarówno w świecie medycyny, jak i w kosmetykach służących do pielęgnacji ciała. Jego miły zapach koi, wycisza oraz pozwala na głęboki relaks. Olejek ten znany jest też ze swojego działania bakteriobójczego przeciwzapalnego, upraszcza odksztuszanie wydzieliny w czasie przeziębienia, ma także działanie rozkurczowe oraz rozluźniające. Doskonale sprawdza się w naturalnej medycynie, jako specyfik na problemy z układem oddechowym, w czasie przeziębienia, jak również zapalenia oskrzeli.

Czy wiesz, że bez problemu możesz poszerzyć zakres swej wiedzy wiążącej się z przedstawianym zagadnieniem? Po prostu kliknij ten odsyłacz oraz zobacz tekst na portalu (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/).Dla osób mających problemy ze skórą, dodawany jest nierzadko do kosmetyków pielęgnacyjnych. Jest szeroko stosowany w produkcji preparatów do płukania jamy ustnej oraz gardła. Natomiast olejek (zobacz również olejki eteryczne doTERRA) z drzewa herbacianego jest przede wszystkim antyseptykiem i środkiem odkażającym. W drodze wyjaśnienia, olejek z drzewa herbacianego nie jest w żaden sposób związany z herbatą (szeroki wybór olejków na Ceneo). Wykorzystywany jest przy problemach ze skórą, zapaleniach górnych dróg oddechowych, również kłopotami ze stanami zapalnymi w jamie ustnej, a także jako preparat odstraszający owady, i jest przydatny jako środek odkażający dodawany na przykład przy praniu odzieży dziecięcej. Można stosować go w czasie kąpieli, inhalacji, nacierania skóry.

Tags: odzież, skóra, zapach, jama ustna