Oprzyrządowania lecznicze są fundamentalnym wyposażeniem ocalającym zdrowie oraz życie, a też upraszczają pracę i bezpieczeństwo

Posted on 10/10/2021 7:14am

Urządzenia medyczne spełniają dużą funkcje w ratowaniu życia. W wszelkim szpitalu, przychodni czy w pogotowiu muszą być w oprzyrządowaniu podstawowym takie rzeczy jak nosze, aparatura do EKG, okłady czy też szereg innych niezbędnych rzeczy, jakie upraszczają prace sanitariuszy medycznych.

Jednych z takich oprzyrządowań są nosze medyczne. Jest szereg typów noszy medycznych, jako że są wykorzystywane w rozmaitych miejscach i muszą upraszczać nie tylko pracę ratowników, lecz również zapewnić transport pacjenta w bezpieczny sposób. Do noszy ratunkowych kwalifikujemy nosze, jakie są użytkowane w ambulansach. Nosze jezdne mają możliwość złożenia z obu stron lub regulowania wysokości. Są bardzo wygodne oraz częstokroć wykorzystywane w erkach. Konstrukcja noszy również jest mocna, jako że jest utworzona z aluminium.
sprzęt lekarski
Author: Upupa4me
Source: http://www.flickr.com
Nosze mają porządne kółka do transportowania pacjenta oraz uchwyt do przenoszenia noszy po złożeniu. Dodatkowo szelki, aby w trakcie transportu pacjenta był przy okazji chroniony. Kolejne nierzadko używane nosze to nosze medyczne ortopedyczne używane na przykład przy zdarzeniach drogowych, gdzie często są poważne urazy i złamania, wobec tego nosze muszą być przystosowane do bezpiecznego dźwigania pacjenta bez dodatkowych urazów - link do sklepu. Za pomocą sztywnej budowy chronią kręgosłup, uszkodzenia kończyn czy głowy i narządów wewnętrznych.

Z kolei nosze podbierakowe są zaprojektowane w taki sposób, ażeby transportować pacjenta bez konieczności trącania go. Są konieczne przy urazach kręgosłupa czy po operacjach. Dodatkowym oprzyrządowaniem są lampy medyczne badawcze do użytkowania w salach operacyjnych czy też zabiegach. Do czystego powietrza jest używanie świetlówek bakteriobójczych. Nadawane przez nie oświetlenie ultrafioletowe niezwykle efektywnie rozwala wszelkiego typu drobnoustroje, wirusy, pleśnie i grzyby. Lampy medyczne mobilne z kierowanym światłem wspierają w dokładnym ustawieniu podczas operacji oraz zabiegów.

Tags: lampy medyczne, nosze, ratownicy, karetki