piecza nad dogorywającymi bliskimi

Posted on 28/03/2023 10:47am

Troska paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, przez przeznaczenie terapii przeciwbólowej, aby usprawnić ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia zdrowotne udostępniane w ochronie paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu pacjenta jest w wielu przypadkach dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Przebywa on pośród bliskich osób i nie czuje się opuszczony w tych przykrych chwilach. Bywają takie przypadki, kiedy piecza nad umierającymi bliskimi jest niewykonalna z wielorakich powodów. Wtedy istnieje szansa ulokowania pacjenta w hospicjum (wyszuka wszystkie hospicja Katowice). Nie jest to prosta decyzja dla bliskich, niemniej w tej sytuacji chodzi o pomoc choremu. W takiej placówce jest nieustanny dostęp do specyfików przeciwbólowych. Lekarze i pielęgniarki w każdej sytuacji podołają i mają szansę przynieść ulgę cierpiącym, posiadają do tego dobrane narzędzia.Hospicjum śląskie zajmuje się jedynie leczeniem objawowym, którego celem jest leczenie niedogodności położenia, w którym znajduje się pacjent, a nie powodów schorzenia. Głównym działaniem jest dążenie do unicestwienia, albo zmniejszenia
Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
odczuwanego przez chorego bólu. Bardzo istotna jest także likwidacja innych dolegliwości cielesnych. Towarzystwo psychologa, kapelana, również wolontariuszy powiązana jest z przeżywaniem położenia w którym odnajduje się pacjent, przez niego samego, oraz jego otoczenie. Wolontariusz odgrywa w wielu przypadkach ogromnie znaczącą funkcję w opiece hospicyjnej.


Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, ale też rodzinie, sporadycznie zastępując ją w opiece nad chorym, powierza swoje doświadczenia połączone z dbałością i wewnętrznym przeżywaniem okresu choroby, odchodzenia bliskiej osoby.


Hospicjum zwykle przyjmuje chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową. Na ogół posiadają już za sobą każde wykonalne kuracje, za wsparciem jakich medycyna leczenie mukowiscydozy stara się leczyć raka, i znajdują się w finalnych stadiach choroby. Zamysłem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, lecz redukowanie dotkliwego bólu . Ból, żal, bojaźń są głęboko ludzkie, rzeczywiste i są nieodłączną cząstką losu.

Tags: choroba, opieka, leczene