Plastyka warg sromowych – co powinnaś wiedzieć, jeżeli chcesz zdecydować się na ten zabieg?

Posted on 15/04/2019 7:42am

Kobiety nie zawsze są usatysfakcjonowane z tego jak wyglądają ich miejsca intymne. Niezwykle powszechnym kłopotem jest przerost warg sromowych bądź ich asymetria, co może przyczyniać się do dyskomfortu w powszednim życiu, podczas kontaktów intymnych, trudności z wyborem właściwej bielizny, a nawet ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Co należy wiedzieć w temacie niniejszego zabiegu?

operacja
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, w jaki sposób wykonywana jest operacja. Robi się ją na ogół parę dni po menstruacji, w znieczuleniu ogólnym. Pacjentkę, jaka chce się jej poddać, musi skończyć 18 lat oraz przejść przez niezbędne badania. Jeśli wszystko jest jak należy, można przeprowadzić korekcję warg sromowych za pomocą lasera albo tradycyjną metodą, co trwa około dwóch godzin. Lekarz, jaki podejmuje się operacji, powinien być kompetentnym specjalistą, gdyż nie jest to najprostszy zabieg. Więcej informacji przeczytasz tu:Wymaga precyzji, gdyż jeden nieodpowiedni ruch może spowodować uszkodzenie mocno ukrwionych oraz najbardziej unerwionych miejsc, co może doprowadzić do niechcianych komplikacji. Korekcję wykonuje się na kilka sposobów - m.in. poprzez cięcie wzdłuż warg sromowych albo cięcie poprzeczne pośrodku tych miejsc intymnych. Szycie jest równie ciężkim procesem, co sam zabieg, ponieważ także należy zachować pełne skupienie.

Efektem operacji powinno być zmniejszenie warg do rozmiaru warg sromowych większych. W jaki sposób przebiega rekonwalescencja? Pacjentka nie powinna odczuwać zbyt silnych dolegliwości. Na ogół jest to ból, lecz nie szczególnie dotkliwy, a także uczucie pieczenia oraz nieznaczna opuchlizna. Wargi sromowe mogą być też odrobinę zsiniałe. Kobieta może opuścić szpital albo inną placówkę medyczną, w której zrealizowany był zabieg zwykle drugiego dnia, jednak powinna przez jakiś czas się oszczędzać.

Operacja
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Powikłania następują niezwykle rzadko, zatem nie ma się o co martwić. Ślady pooperacyjne są niewidoczne, a kobieta nareszcie nie boryka się z kłopotami z bólem i dyskomfortem w okolicach miejsc intymnych. Rany goją się podczas dwóch tygodni, a po upływie 6 można powrócić do aktywności seksualnej.

Teraz już wiesz, że nie ma się czego bać, a wręcz przeciwnie - nareszcie będziesz mogła cieszyć się, że możesz normalnie funkcjonować.

Tags: bielizna, dolegliwości, ból, lekarz, szpital, badania, zabieg, operacja