Rozstanie to nie jest najlepsze rozwiązanie. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania małżeństwa i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

Posted on 15/04/2019 12:01pm

Szacunki podają, że ponad trzydzieści procent zawartych małżeństw kończy się rozwodem. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a pary coraz częściej podejmują decyzję o ostatecznym rozstaniu zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których ratowanie małżeństwa nie ma żadnego sensu, ale wiele rodzin mogłoby przezwyciężyć nawet wielkie trudności, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jedną z najlepszych metod pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten typ terapii uważany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście sposób jej postrzegania uległ wielkiej zmianie.


terapia małżeńska
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Celem terapii małżeńskiej jest przede wszystkim określenie problemów, które z każdym dniem przybierają na sile, niszcząc fundamenty związku i negatywnie oddziałując na codzienność małżonków (B. Jakubowska). Terapia powinna także ulepszyć komunikację między kobietą a mężczyzną oraz pokazać im, co ich łączy, jak rozwijała się ich relacja i jak pracować nad nią w przyszłości, by była dla nich satysfakcjonująca. Co ciekawe terapia małżeńska jest świetną opcją nie tylko dla par, które walczą z trudnościami i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi chcących dbać o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość.


Terapia małżeńska zwykle zamyka się w kilkunastu sesjach. Wszystko zależy od rodzaju problemów, które chcą pokonać małżonkowie. Rolą terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez oceniania czynów czy decyzji partnerów. Decydując się na wzięcie udziału w tego rodzaju, nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu. Jeśli chcemy, by przeprowadził ją tego wykwalifikowany psycholog Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować - umówiłam się do psychologa w Warszawie.

Tags: terapia, ludzie, pracy, problem, możliwości