Surowe warzywa i owoce nie tylko na surówkę? – czyli ozdoby przy użyciu tradycyjnych produktów

Posted on 14/04/2019 2:27am

Przygotowywanie imprezy w domu jest sporym wyzwaniem, w szczególności, gdy zamierzamy zaprosić dużą ilość gości. Oczywiście, najważniejszy w tym przypadku jest odpowiednio zaaranżowany stół, który z jednej strony powinien być suto zastawiony, z drugiej pięknie ozdobiony.


Niejedna gospodyni domowa będzie w stanie przygotować niezapomniane przyjęcie wykorzystując do tego standardowe produkty wykorzystane w oryginalny sposób. Przykładem może być wykorzystanie tego typu produktów jak surowe warzywa i (surowe warzywa na rawfoods.pl) owoce. Wbrew pozorom można je wykorzystać na wiele sposobów.
Rzecz jasna z surowych warzyw przede wszystkim możemy przyrządzić smaczne surówki i sałatki podawane osobno albo jako dodatek do zrobionych potraw. Takie surówki, niezależnie od tego jakie wykorzystamy warzywa zawsze prezentują się niezwykle apetycznie a przede wszystkim kolorowo. Na domowych imprezach schodzą ze stołu błyskawicznie i tak samo ekspresowo możemy je przygotować.

stragan z warzywami
Author: webbgun
Source: http://www.flickr.com
Ale poza wykorzystaniem surowych warzyw i owoców do przyrządzenia popularnych sałatek warto również pomyśleć o odpowiedniej dekoracji stołu za ich pomocą. Prawdziwi mistrzowie kuchni potrafią zrobić z warzyw prawdziwe cuda. Z marchewki, kapusty i ogórka mogą wyczarować piękny bukiet, a z arbuza czy buraczka ludzką twarz bądź znane zwierze - specjalnie dla zainteresowanych tu: surowe owoce w RawFoods. Przeciętna gospodyni domowa raczej nie jest w stanie zrobić takich artystycznych „rzeźb” z warzyw i owoców, aczkolwiek przy odrobinie wyobraźni może wspaniale ozdobić stół stosując te proste i zjadane na co dzień produkty. Nie trzeba przecież wielu umiejętności, by z połówki pomidora i majonezu wyczarować muchomora, a z marchewki i ogórka kwiatek. Jeżeli mamy dzieci przygotowywanie ozdób z jedzenia będzie na dodatek idealnym pretekstem do wspólnej zabawy i do spędzenia radosnych chwil.

Niezawodnym źródłem wiedzy w zakresie tego, jak przygotować dekoracyjne potrawy jest bez wątpienia internet. Przejrzymy tu wiele „apetycznych” fotografii i tutoriali, które krok po kroku wyjaśnią jak wykonać królika z marchewki czy kwiatek z wędliny. Tak udekorowany stół będzie kusił i zachęcał do ucztowania każdego gościa, który przy nim zasiądzie. Warto o to zadbać, a nasze przyjecie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Tags: owoce, sałatki, surówki