Szkoły rodzenia, które są przystosowane także dla przyszłego taty - czyli, Gdańsk atakuje!

Posted on 04/10/2019 8:44am

Szkoły rodzenia zwykle kojarzą nam się z miejscem, w którym przyszłe mamy uczą się przede wszystkim w prawidłowy sposób oddychać - i to by było tak naprawdę tyle, być może poza tym, iż są tam również "zaciągani" przyszli ojcowie, którzy to według stereotypów wcale nie pragną tam być.


Takiego typu myślenie wręcz nawet obowiązywało przez wiele lat, lecz w tych ostatnich zaczęło się to bardzo zmieniać, i to w bardzo szybkim tempie.
szkoła rodzenia gdańsk
Author: Matteo Bagnoli
Source: http://www.flickr.com


Pieczenie ciast
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock


W danej chwili szkoły rodzenia są szkołami, w których nie uczestniczą już tylko kobiety, lecz również bardzo często również ich partnerzy, którzy wcale nie są do tego zmuszani, gdyż wręcz pragną tam być, aby wspierać partnerkę i pomóc jej wewnątrz tego szczególnego okresu. Szkoła rodzenia, w tym interesująca nasze osoby dziś szkoła rodzenia Gdańsk - jest to szkoła dość specyficzna. Niegdyś rzeczy, które tam się dowiadujemy, były nam przekazywane przez położne i to w dość podstawowym zakresie informacji. Obecnie szkoły rodzenia dają naszym osobom całe kursy na ten konkretny temat, w których znajdziemy wykłady na temat fizjologii związanej z ciążą, porodu, karmienia piersią itd. nie wspominając już o różnych ćwiczeniach, w których znajdziemy także ćwiczenia relaksacyjne, które to są w pełni adekwatne do naszego obecnego "stanu". Zwykle tego rodzaju szkolenia, trwają w sposób jakby skrócony, adekwatny do ilości standardowego utrzymywania ciąży, a więc na 9 miesięcy jej trwania, przypada dokładnie 9 tygodni kursu, w którym w trakcie każdego z nich dostajemy całkiem innego typu rzeczy które mamy się nauczyć.


Dobrze też dodać, iż owe kursy są płatne, chyba że jest się w 21 tygodniu ciąży lub nawet wyżej - wtedy najczęściej następują bezpłatne spotkania typu edukacyjnego, choć nie w dosłownie każdej szkole.

Tags: czas, ćwiczenia, miejsce