Typy operacyjnego leczenia często pojawiających się chorób oczu

Posted on 19/11/2018 11:58am

Operacje zeza Warszawa. Częstym zabiegiem okulistycznym przeprowadzanym w warszawskich klinikach okulistycznych jest operacja zeza. Zez jest chorobą, polegająca na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie odpowiadają osłabione mięśnie oczu. Ze względu na kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozowany jest przeważnie u małych dzieci. Jest to bardzo ważne, ponieważ im szybciej wykryje się chorobę, szansa na pełne wyleczenie wzrasta. Do głównych przyczyn zeza należą: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.
Korekcja omawianej wady wzroku opiera się na dobraniu indywidualnie dobranych okularów korekcyjnych. Praktykuje się przesłanianie mocniejszego oka, co zmusza słabiej widzące oko do intensywnego wysiłku; ćwiczenia rehabilitacyjne lub operacja. Operacja polega na osłabieniu mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U niektórych osób efektem operacji jest jedynie zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza są wykonywane jedynie pod narkozą.Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, nazywana również kataraktą, jest bardzo rozpowszechnioną chorobą, gdyż dotyczy wielu osób po 70 roku życia. Polega na zmętnieniu i sztywnieniu soczewki. Choroba znacznie częściej występuje u palaczy. Może być wrodzona lub dziedziczona, wywołać ją mogą również niektóre schorzenia. Postępująca katarakta prowadzi do widzenia za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Brak leczenia powoduje ślepotę. Zaćmy nie da się wyleczyć farmakologicznie. Aby się jej pozbyć konieczna jest operacja. Podczas operacji zmętniona soczewka jest usuwana a w zamian wszczepia się sztuczną soczewkę. Klinika okulistyczna Poznań (oferta) umożliwia wykonanie zabiegu w trybie ambulatoryjnym.

Leczenie jaskry Wrocław (zobacz tutaj). Jaskra to choroba oczu, która zbagatelizowana skutkuje nieodwracalną utratą wzroku. Wywołuje ją wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Istnieje wiele czynników mogących przyczynić się do rozwoju schorzenia. W obrębie tych czynników wyróżnić można: podatność genetyczną, kolor skóry (rasę), wiek, budowa gałki ocznej, choroby towarzyszące np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz niedowzroczność. Choroba przez długie lata nie daje o sobie znać, dlatego bardzo ważne są regularne wizyty u okulisty. Wybór sposobu leczenia jaskry uzależniony jest od typu choroby i poziomu jej zaawansowania. Pierwszymi etapami leczenia są farmakoterapia i zabiegi laserowe. W zaawansowanej chorobie wymagana jest operacja.

Tags: Kolor, nadciśnienie, czas, ćwiczenia, zaćma, papierosy, badania, zabieg, wzrost