Uporaj się z przykrymi chorobami, rozpocznij leczenie i na powrót korzystaj z życia

Posted on 16/02/2021 7:47am

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością wyjątkowo nieprzyjemną i krępującą, która dopada ludzi w przeróżnym wieku. Zdarza się, że dolegliwość tę lekceważy się albo krępuje się przyznać do niej doktorowi. Tymczasem nietrzymanie moczu da się z powodzeniem leczyć.
zdrowie kobiety
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Ta choroba dopada zwłaszcza kobiet

Nietrzymanie moczu jest przypadłością o charakterze przewlekłym, która objawia się kłopotem z utrzymaniem moczu podczas także nieforsujących czynności, takich jak kichanie, kasłanie, bieganie czy wchodzenie po schodach. Jak wykazują badania, schorzenie to o wiele częściej tyczy kobiet aniżeli mężczyzn. Kłopoty potrafią objawiać się w bardzo przeróżnym wieku, uznaje się, że boryka się z nim co druga kobieta po pokwitaniu, ale wielokrotnie bywa i tak, że moczu nie trzymają również młodsze kobiety.

Może być dużo przyczynWyróżnia się kilka przyczyn występowania wysiłkowego nietrzymania moczu. Zaliczane są do nich infekcje układu moczowego, infekcje pochwy, jak też trudne porody.

Jeżeli ciekawią Cię opisywane w tym tekście tematy i masz chęć poczytać większą ilość informacji na tego typu temat - kliknij tu starzenie twarzy.

Nietrzymanie moczu bywa również powodowane wyczerpującą pracą fizyczną lub obniżeniem hormonów w organizmie. Bez względu jednakże na przyczynę, warto odwiedzić specjalistę, który zaleci zestaw różnych testów oraz znajdzie przyczynę zaburzenia i wyśle na odpowiednią terapię.

profilaktyka
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Pozbądź się swojego schorzenia

Jeżeli problemem bywa przykre nietrzymanie moczu leczenie trzeba rozpocząć od wizyty u urologa i ginekologa . Każdy z tych dwóch specjalistów zadysponuje badania mające na celu wykrycie przyczyny choroby. Wykonuje się chociażby badania moczu czy USG. W licznych przypadkach specjaliści nakazują trenowanie mięśni Kegla, polegające na naprężaniu oraz rozluźnianiu mięśni umiejscowionych w pochwie. Niejednokrotnie zdarza się, że to akurat ich słabość jest odpowiedzialna za kłopoty z podtrzymaniem moczu. W poważniejszych przypadkach specjalista może zalecić terapię hormonalną albo elektrostymulację. W pewnych przypadkach konieczna okazuje się operacja.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu? Z tą myślą opracowaliśmy inny post na podanej witrynie - ciekawa informacja (http://primafoodcatering.pl/dieta-niski-ig/) oczekuje tam na Ciebie.

By wspierać swój układ moczowy warto zachować zdrowy tryb życia. Medycy zalecają odstawienie artykułów, które podrażniają pęcherz, zatem kofeiny, alkoholu, cytrusów i rezygnację z palenia.

Tags: choroby, kobiety, menopauza, badania