Usługi wykonywane przez fryzjerów

Posted on 21/06/2018 10:38pm

Profesja fryzjera jest niezwykle starą profesją. Od bardzo dawna istniało bowiem zapotrzebowanie na usługi wiążące się z obcinaniem włosów czy goleniem zarostu. Obecnie zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych fryzjerów nieco różnią się od tych sprzed wieków, jednak idea salonów pozostała ta sama.

koloryzacja
Author: Wella
Source: Wella
Zmianie uległ również stosunek płci w tym zawodzie, współcześnie bowiem więcej jest kobit niż mężczyzn. By byś w stanie wykonywać ten zawód można skończyć specjalną szkołę lub tylko ukończyć szkolenie. Koniecznym elementem jest z kolei praktyka w zakładzie fryzjerskim, dzięki której można zastosować nabyte wiadomości w praktyce - zobacz naszą propozycję www.lokikoki.plzobacz naszą propozycję .

Praktyka obejmować będzie naukę podstawowych czynności fryzjera, czyli strzyżenia i czesania, jak również obsługi różnorodnych urządzeń używanych w zakładach fryzjerskich, takich jak przykładowo prostownice. Dodać można, że aktualnie w pewnym sensie odrodzenie przeżywa tradycyjna usługa oferowana dawniej u fryzjera (wizytówka Loki i Koki zapraszamy), jaką jest golenie zarostu.

Koloryzacja włosówJedną z najbardziej rozpowszechnionych aktualnie usług wykonywanych przez fryzjerów jest farbowanie. Czynność ta przebiega w różnorodny sposób, chociażby dlatego, że może obejmować całe włosy lub tylko część. Przykładem tego pierwszego rozwiązania są pasemka, czyli fryzura opierająca się na farbowaniu tylko jakiejś części włosów w celu uzyskania barwnych refleksów. Oczywiście koloryzacja całości włosów jest zadaniem znacznie bardziej czasochłonnym i zabiera więcej wysiłku. Sporo kobiet wybiera samodzielną koloryzację, jednak wykonanie tego w salonie daje większą pewność trwałości. Do zaplanowania i uzgodnienia wymarzonego koloru służą wzorniki takie jak na przykład Wella Touch - pełna oferta do przejrzenia pod adresem….Kosmetyki profesjonalneZakład fryzjerski to również miejsce, w którym powinna być promowana poprawna higiena i pielęgnacja włosów. Specjaliści od fryzjerstwa zwykle stosują wyłącznie profesjonalne kosmetyki do włosów, których nie da się nabyć w zwykłym sklepie. Preparaty takie jak chociażby keratyna w płynie są kupowane przez fryzjerów w butelkach o znacznej objętości, by mogły służyć przez dłuższy czas. Profesjonalny fryzjer powinien być dobrym doradcą w kwestii pielęgnacji każdego typu włosów.

Tags: włosy, strzyżenie, fryzury, fryzjerzy, farbowanie